ÂLEMDE ŞER BİZDE ER BİTMEZ

ÂLEMDE ŞER BİZDE ER BİTMEZ

Bozüyük Metristepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde Memur-Sen Bilecik İl Temsilciliği tarafından "Memur-Sen'e Davet Tercih Evet" konulu program düzenlendi. Programa...

A+A-

Bozüyük Metristepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde Memur-Sen Bilecik İl Temsilciliği tarafından "Memur-Sen'e Davet Tercih Evet" konulu program düzenlendi. Programa konuşmacı olarak Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ve Bem-Bir Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay katıldı. 
Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, 16 Nisan’ın Ergenekon’dan çıkış olduğunu ve batının bu yüzden korktuğunu, yapılan son operasyonların da bu milletin soyunu kazımak için yapıldığını söyledi. Levent Uslu, ” Kimlerin kafasında bizle alakalı korku varsa onlar harekete geçiyorlar. Ama bilmeleri gereken şudur; Bu millet cesur yürek, sizler korkaksınız. Âlemde şer biz de er bitmez. Referandumdan sonra daha birçok olaylar olacak. Biz her daim hazır olacağız. Hiç kontağı kapatmayacağız. Bu toplantılar alana inme toplantılarıdır. Sosyal medyadan fetihler yapma zamanı değil sahalara inme zamanıdır” dedi. 
Levent Uslu konuşmasında, “Bizler üyelerimizin maaşlarını artırmak, sosyal haklarını iyileştirmek için çalıştık. Memurumuz için en iyisi neyse onun için uğraştık. Bizim asli görevimiz ise; bir sivil toplum örgütü olarak ülkemizde yaşanan sıkıntıların çözümcüsü olmaktır. Milletin seçtiği yargı darbesi ile siyasi partileri kapatmak isteyen kurumlara karşı ortak akıl birlikleriyle 'hayır bunu yapamazsınız' dedik ve bunu yapamadılar. Eskiden yapıyorlardı.

unnamed-(5)-004.jpg
“Bu millet cesur yürek sizler korkaksınız”
Bizler inanç ve yüreği ile hareket eden kişileriz. Bu referandumda 'kuvvetler ayrılığı biterse her şey bitermiş' deniliyor. Kuvvetler ayrılığı bir tezgâhtır, bir yalandır. Kuvvetler ayrılığı denilen şey bu milletin bağrından çıkmış adamlar başbakan olursa o zaman kuvvetler ayrılığı olur. Kuvvetler birliği var, zaten sistem bu. Yani siz Ahmet Necdet Sezer'in Cumhurbaşkanı, Vural Savaş gibi Cumhuriyet Başsavcısının olduğu, Kemal Gürbüz gibi YÖK Başkanı, Kemal Alemdaroğlu gibi İstanbul Üniversitesi rektörü olduğu bir sistemde kuvvetler ayrılığından bahsedebilir misiniz? Bahsedemezsiniz. Bunlar kuvvetler birliğidir. Arka odada millete karşı, nasıl zulüm edelim, kimleri asalım kimleri idam edelim bunları hesaplarlar. Bugün Hollanda-İsviçre-Avusturya meselesi var. Referandum için hayır yürüyüşleri yapıyorlar. Kimlerin kafasında korku varsa onlar harekete geçiyorlar. Ama bilmeleri gereken şudur; Bu millet cesur yürek, sizler korkaksınız. Âlemde şer biz de er bitmez.
“16 Nisan Ergenekon’dan çıkıştır”
Bugüne kadar sıhhatli yapılan hiçbir seçimde milletin adamları kaybetmedi. Şu sıralar karargâh rahatsızmış, karargâhın rahatsızlığı yok. Karargâh Genelkurmay ise Türk Silahlı Kuvvetleri ise rahatsız olan yok. Rahatsız olan karargâhlar; Hollanda, İsviçre. Kimin nereden emir aldığı bellidir. Senin emir aldığın karargâh rahatsız. Eğer Başbakanın Recep Tayip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Binali Yıldırım olacağını bilselerdi ve yine Cumhurbaşkanının Abdullah Gül, Recep Tayip Erdoğan olacağını bilselerdi 60 sene önceden bu makamları yok ederlerdi.. Biz MEMUR-SEN olarak milletin adamlarının yanında durmaya devam edeceğiz. Biz bir seferberlik içerisindeyiz. Canımızın son nefesine kadar bu seferberliğe devam edeceğiz. Milletçe hepimiz bu seferberlikte görev alacağız. 'Güçlü gelecek, Güçlü Bozüyük, Güçlü Bilecik, Lider Türkiye' için çalışacağız. Bu seferberlik bunun için. Bizler bütün vatandaşlarımızla birlikte olmalıyız. Biz Selçuklu, biz Osmanlı, biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Seveceğiz, birlik ve beraberlik için seveceğiz. Seçimlik değil, referandum için değil her dönem seveceğiz. 16 Nisan Ergenekon’dan çıkıştır. Bunun için korkuyorlar. Bu son operasyonların hepsi bu milletin soyunu kazımak için. Referandumdan sonra daha birçok olaylar olacak. Biz her daim hazır olacağız. Hiç kontağı kapatmayacağız. Bu toplantılar alana inme toplantılarıdır. Sosyal medyadan fetihler yapma zamanı değil sahalara inme zamanıdır. 
Türkiye Cumhuriyetinin yaptığı her türlü olaylardan korkuyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız onların kâbusları olmuş durumda. Biz eğer bugünlerde sağlam durmazsak, soykırımı göze almamız lazım. Bizim daha birlik içinde olup sayımızı arttırmamız lazım. Biz milletçe bir tarih yazıyoruz ve bu tarihi tamamlamak hepimizin üzerine farzdır” dedi.
Ardından kürsüye çıkan Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir Sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay da yıllarca ülke olarak ekonomik, eğitim, özgürlükler ve darbeler anlamında büyük sıkıntılar çektiğimiz söyledi. Yaklaşık her 10 yılda bir yapılan darbelerin her birinin ülkemizi en az 20 yıl geriye götürdüğünü ve 7, 13 ve 20 yaşlarında darbeler gördüğünü belirtti.

unnamed-(6)-003.jpg
“Türkiye’nin kalkınmasından rahatsızlar”
Turbay konuşmasında, “Terörü destekleyen batı yıllarca usanmadı. Her şeyi hesap ettiler ama bizim diriliğimizi, birliğimizi ve inanç ve azmimizi hesap edemediler. Bizim ülkemiz haricinde her ülkeye diz çöktürüyorlar. Ülkeleri karıştırmaya ve fesat sokmaya çalışıyorlar. Ekonomik anlamda ülkemizi çökertmeye çalışıyorlar. Türkiye’nin kalkınmasından rahatsızlar. Zannetmeyin ki bizi takip etmiyorlar. Bizi çok iyi takip ediyorlar. Yıllarca ekonomik, eğitim, özgürlükler ve darbeler anlamında büyük sıkıntılar çektik. Yaklaşık her 10 yılda bir yapılan darbelerin her biri ülkemizi en az 20 yıl geriye götürdü. Zulmettiler, yıktılar, kırdılar, döktüler, şiir okudu diye hapislere attılar, 'Muhtar bile olamazsın' dediler ama elhamdülillah bugün görüyorsunuz. Tabii zulmün arkası kesilmiyor. Her yönüyle zulmetmeye çalışıyorlar. Mehmet Akif’in dediği gibi ‘Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez’. İnsanların gönlüne girerek yazılan yazılar üzerinden yüzyıllar geçse de silinmez. Biz insanların gönlüne gireceğiz. Bazıları zannediyor ki 'Batılılara şirin görünürsek iyi olur.' Biz onları memnun etmek için değil ülkemizin kalkınması için çalışacağız. Biz ülkemizin ilerlemesi için birbirimize yardımcı olacağız. Bunların yapmış oldukları zulümleri de unutmayacağız” dedi. 
Toplantıya, Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Serkan Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Çetin, Memur-Sen Bilecik İl Temsilcisi Ahmet Selöz, Bilecik'te Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların üyeleri ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

unnamed-(7)-005.jpg

Bu haber toplam 2483 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.