Bilecik Marmara’nın Parlayan Yıldızı

Bilecik Marmara’nın Parlayan Yıldızı

Bilecik’in büyük şehirlerin arasında kalmasına rağmen sahip olduğu özellikleri ile ön plana çıkması için çalıştıklarını ifade eden Vali Şentürk, Bilecik’in yatırım cazibesinin her geçen gün arttığını dile getirdi.

A+A-

Vali Bilal Şentürk, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çay sohbeti adı altında gerçekleşen toplantıda Vali  Şentürk önemli açıklamalarda bulundu. Göreve geldiği günden bu yana birçok alanda birbirinden önemli projelere imza atan Vali Şentürk, yen bir projenin daha hazırlık çalışmalarının başladığını duyurdu. 
Vali Şentürk, aslen Bilecikli olan ancak Bilecik’ten bağı kopmuş siyaset, bürokrasi, iş dünyası başta olmak üzere alanında isim yapmış Bileciklilere ulaşarak yeniden memleketleri ile irtibatlı hale getirmek istediklerini söyledi. Projeyle ilgili çalışmaların başladığını belirten Vali Şentürk, bir anlamda ‘Bilecik Lobisi’ oluşturulması için ilk adımı attı. 
'Bilecik’in yatırım cazibesinin her geçen gün arttıyor'

Bilecik’in büyük şehirlerin arasında kalmasına rağmen sahip olduğu özellikleri ile ön plana çıkması için çalıştıklarını ifade eden Vali Şentürk, Bilecik’in yatırım cazibesinin her geçen gün arttığını dile getirdi. Yakın zamanda Pazaryeri OSB’ye büyük bir yatırım geleceğini müjdeleyen Vali Şentürk, “Katma değeri yüksek olan firmaları ilimize çekmeye çalışıyoruz. Bilecik’in potansiyeli atıl kalmasın istiyoruz. Osmaneli’ne de ciddi bir rağbet var. Pazaryeri’ne gelecek yatırımın toplamı 134 milyon TL değerinde. Söğüt’te 700 dönüm Elginkan Holding de onlara da ruhsatlarını verdik. Bilecik’te cazip olmayan bir alan yok” dedi. 
'Artık bazı alanlarda Eskişehir ve Bursa’ya gidilmesine gerek kalmayacak'
Fakültesi’nin kurulmasıyla birlikte sağlık hizmetlerinde çıtanın oldukça yükseleceğine dikkat çeken Vali Şentürk, “Tıp Fakültesi olması hasebiyle bazı uzmanlık alanlarında önemli doktorlar, akademisyenler Bilecik’e gelecek. Artık bazı alanlarda Eskişehir ve Bursa’ya gidilmesine gerek kalmayacak aksine buralardan bize gelenlerin olacağını düşünüyorum” diye konuştu. 
Vali Şentürk son olarak; Bilecik’i sanayisi, üniversitesi, turizmi ve tarımıyla parlak bir geleceğin beklediğini belirterek, sahip olduğu stratejik konumunun birçok avantaj getireceğini sözlerine ekledi.  
Vali Bilal Şentürk’ün basın mensupları ile buluştuğu çay sohbetine Gazetemiz Sahibi Kadir Erdal, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Çağla Canbaz, Osmaneli Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Erdem ve Sakarya gazetesi sayfa editörü Ahmet Meşe ile ilimizde görev yapan diğer basın mensupları katıldı.
 


Bu haber toplam 13542 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.