BOZÜYÜK HEM’DEN BÜYÜK BAŞARI

BOZÜYÜK HEM’DEN BÜYÜK BAŞARI

Bilecik, Bozüyük Halk Eğitim Merkezinin verdiği katkılarla Türkiye genelinde en çok kursiyere sahip 2. il oldu.Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün...

A+A-

Bilecik, Bozüyük Halk Eğitim Merkezinin verdiği katkılarla Türkiye genelinde en çok kursiyere sahip 2. il oldu.
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün hazırlamış olduğu, 2016 Yılı İzleme Değerlendirme Raporuna göre Türkiye genelinde Bilecik nüfusuna oranla en çok kursiyere ulaşan 2. İl oldu.
Bu başarıda büyük emeği olan Bozüyük Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik Tarafından teşekkür ziyaretinde bulunuldu.
‘2016 Yılı İzleme Değerlendirme Raporu’ hakkında Bozüyük Halk Eğitim Merkezi Levent Susam’dan bilgi alındı. Levent Susam; “2016 Yılı İzleme Değerlendirme Raporu’nda yer alan bilgilerine göre illerin kendi nüfuslarına göre ulaştıkları kursiyer oranları o ilin başarısı hakkında önemli bilgiler vermektedir. Bu bakımdan değerlendirme yapıldığında Türkiye ortalamasının % 8,9 olduğu dikkate alınarak ortalama üzerinde olan en başarılı illerin Giresun, Bilecik, Aydın, illeri oldukları görülmektedir. İlimizin ortalaması % 21,5’tir. 2016 yılında Bilecik İl genelinde bin 770 kurs açılmış bu kurslara 44 bin 943 kursiyer katılmıştır. Bozüyük Halk Eğitim Merkezi olarak da 705 kurs açılmış 18 bin 404 kursiyerle bu başarıya katkı sağlanmaya çalışılmıştır” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik de harcanan emek ve ortaya çıkan bu büyük başarı dolayısıyla kurum müdürü Levent Susam ve kurum çalışanlarını tebrik etti.
Halis Çelik, “Haftanın yedi günü büyük bir özveriyle, hiçbir beklenti içine girmeden yaklaşık 10-12 saat çalışan ilçemiz başta olmak üzere ilimiz genelinde çalışan Halk Eğitimi Müdürlüğü idareci, öğretmen, Usta Öğretici ve çalışanların fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Bu başarı küçümsenecek bir başarı değildir. İlçesinden iline kadar bir ekip çalışmasının ürünüdür. Bu bağlamda Halk Eğitimi merkezlerimizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Bilecik Valiliğimize, Bozüyük Kaymakamımız Hasan Yaman Beyefendiye, İl Milli Eğitim müdürümüz Fazilet Durmuş Hanım Efendi başta olmak üzere il ve ilçe şube müdürlerimize, Halk Eğitim Merkezimizle birlikte  ortak faaliyetlerde bulunan ve  desteğini esirgemeyen Bozüyük Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı Beyefendiye ve Bozüyük Halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

04152245__dsc0075.jpg
 


Bu haber toplam 2845 defa okunmuştur
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.