BOZÜYÜK'TE Mİ PROTESTO ETTİ?

BOZÜYÜK'TE Mİ PROTESTO ETTİ?

AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık halk arasında “Kaçak Konak” diye adlandırılan mekânda iftar yemeği verdi. AK Parti’nin eski ve yeni yöneticilerinin...

A+A-

AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık halk arasında “Kaçak Konak” diye adlandırılan mekânda iftar yemeği verdi. AK Parti’nin eski ve yeni yöneticilerinin davet edildiği iftar programı muvazaalı yer seçimi nedeniyle parti içerisinde çatışma ortamı oluşturdu. Bu nedenle Bozüyük’te de partinin önde gelen isimleri çeşitli gerekçeler öne sürerek iftar yemeğine katılmadı.

Programa Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve Dodurga Belediye Başkanı Selim Tuna da davet edilmesine rağmen katılmadı. İlçe Başkanı Mesut Çetin de yine programa katılmayanlar arasında yer aldı. Bozüyük gibi Bilecik’te de partinin önde gelen isimleri programa katılmayarak yer seçimine tepki gösterdiler.

ESKİ VE YENİ MİLLETVEKİLLERİ İFTARA KATILMADI

AK Parti’nin eski ve yeni yöneticilerinin davet edildiği “Kaçak Konak” da ki toplantıya, 3 dönem milletvekilliği yapan ve davetlilerin başında yer alan Dr. Fahrettin Poyraz ve mevcut milletvekili Halil Eldemir de katılmadı.

Yine iftar programına katılmayışı en çok dikkat çeken Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı olurken, Osmaneli Belediye Başkanı Münir Şahin, Bayırköy Belediye Başkanı Mustafa Yaman da iftar programına katılmadılar. AK Parti’de bir dönem belediye başkanlığı yapan, Osman Güneş, İsmail Canbaz, Yusuf Fidan, Rakın Çakır ve Mehmet Isıkan da iftara katılmadılar. Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın iftara katıldı.

Teşkilatlar İl Başkanı Fikret Karabıyık’ı tecrit mi etti?

Fikret Karabıyık’ın “Kaçak Konak”ta iftar programı düzenlemesi ne bir tepki de Bilecik’te en uzun süre İl Başkanlığı yapan Ramazan Kurtulmuş’tan geldiği tahmin ediliyor. Kurtulmuş iftara katılmadı. Önceki dönemlerde il başkanlığı görevinde bulunan çoğu isim de iftara katılmadı.

Merkez İlçe Başkanı Serkan Yıldırım’ın da aynı şekilde Mehmet Ergün’e ait halk arasında “Kaçak Konak” olarak bilinen mekanda Fikret Karabıyık’ın iftar programı düzenlediği için, iftara katılmadığı tahmin edilirken mevcut ilçe teşkilatlarının ve eski ilçe teşkilatlarının çoğu iftara katılmadı.

Eski Vali Konağının yerine 300 metrekare 2 kat olacak şekilde Bilecik İl Özel İdaresi’nin ihaleyle alan Mehmet Ergün belediyenin verdiği yapı ruhsatına uygun imalat yapmadığı gibi Bilecik İl Özel İdaresinin ihale şartlarına da uymayıp Ak Parti’yi zor durumda bırakmış ve adı halk arasında “KAÇAK KONAK”a çıkmıştı.

Başta Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant’ın Mehmet Ergün ile olan ikili ilişkilerinin neticesinde kanunsuzluklara göz yumduğu, Bilecik Belediyesi’nin yıllarca kaçak olarak çalıştırılan mekana müdahale etmemesi vatandaşların tepkisine neden olmuştu.

Kanunların arkası doldurularak ruhsatlandırıldığı ifade edilse de bu durum Bilecik Kamuoyunun vicdanında yer bulmadı. Halis Nalbant’ın ihale şartnamesine göre inşaatı kontrol etmeyişi, zamanında vazifesini yapmaması, Ak Partiyi de zor durumlara soktuğu konuşuluyor.

“Siz kanunlara uymuyorsanız, kanunlar size uydurulur” nüktesiyle verdiğimiz haberlerin ardından ruhsatlandırıldığı söylenen mekanda Ak Parti’nin iftar vermesi, partisini de böldü. Vatandaşların sesine kulak veren, hassasiyetlerini gözeten AK Partililer 'Kaçak Konak'taki iftar programına katılmadı.

 

 

Bu haber toplam 1924 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.