"BUNDA YALAN DİZ BOYU"

"BUNDA YALAN DİZ BOYU"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan’ın 15 Temmuz’un intikamı olacağını söyledi. Öğlen saatlerinde Eskişehir'e gelen Cumhurbaşkanı...

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan’ın 15 Temmuz’un intikamı olacağını söyledi. 
Öğlen saatlerinde Eskişehir'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’nda Cuma namazını kıldıktan sonra 436 milyon liralık 49 yatırımın açılış törenine katılmak ve halka hitap etmek üzere yoğun güvenlik önlemleri altında karayoluyla Vilayet Meydanına geçti. Meydandaki törene, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Denizli ve AK Parti milletvekilleri de katıldı. 
Burada halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Eskişehir, Yunus Emre’nin şehridir. Ne diyor Yunus Emre, ‘Biz sevdik aşık olduk, sevildik maşuk olduk. Her gün yeni doğarız. Bizden kim usanasın.’ Biz milletimize aşık olduk. 40 yıldır ona hizmet ediyoruz. Milletimiz de bize teveccüh etti. Büyükşehir Belediye Başkanlığıyla, Başbakanlıkla, Cumhurbaşkanlığıyla bizi hizmetkar kıldı. Biz bu millete efendi değil hizmetkar olmaya geldik” dedi.
20170317aw013482_15.jpg
“Bakın kimler bir araya geldi”
15 Temmuz’un intikamının 16 Nisan olduğunu kaydeden Erdoğan, “Bizi ne zaman siyaseten gömmeye çalışsalar milletimiz bizi her seferinde ayağa kaldırdı. Hatta 15 Temmuz’da olduğu gibi canımıza kasettiler, milletimiz gölgesini bize siper etti. Bu millet, ‘arkadaş yurdumu alçaklara uğratma sakın siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın, doğacaktır sana vaat ettiği günler hakkın, kim bilir belki yarın belki yarından da yakın’ öyle dedi F-16’ları da, tankları da silahları da durdurdu. 249 şehit, 2 bin 93 gazi verdik. Ama 15 Temmuz destanını bu aziz millet yazdı. Ben bu milletin bir evladı olmaktan gurur duyuyorum. Bu millete hizmet emekten gurur duyuyorum. Yarab, sana hamdolsun beni bu millete hizmet etmekle görevlendirdin. Şimdi el ele omuz omuza bir yere yürüyoruz. Nereye? 16 Nisan’a. 16 Nisan’da 15 Temmuz’un hesabını sormaya var mıyız? 16 Nisan, unutmayın 15 Temmuz’un bir intikamı olacaktır. Zira 15 Temmuz’da bu milletin evlatlarına bomba yağdıranlar kimdi? FETÖ’cüler. Kimdi? PKK. Şimdi bunlar Kandil’den haber gönderiyor. Diyor ki Kandil, 16 Nisan’da oyumuz hayır. Pensilvanya ne diyor, hayır. Ana muhalefet ne diyor? Hayır. Bakın kimler bir araya geldi. Bunların birbirinden farkı yok. İşte şimdi ben de diyorum ki AK Parti’ye gönül veren kardeşlerim evet diyorlar. Milliyetçi Hareket Partisine gönül veren kardeşlerim evet diyor. Bak Büyük Birlik Partisine gönül veren kardeşlerim evet diyor. Fakat CHP, HDP, SP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Gelin sizler de bir olun. Beraber olalım, iri olalım, hep birlikte Türkiye olalım” diye konuştu.
20170317aw013482_07-001.jpg
“Bunda yalan diz boyu”
Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erdoğan, şöyle devam etti:
“Bugüne kadar ne yaptıysak milletimizi daha mutlu, huzurlu, geleceğinden emin hale getirmek için yaptık. Eğitimde, sağlıkta, adalette, toplu konutta, ulaşımda, sosyal yardımlaşmada ve diğer tüm alanlarda ülkemize çağ atlattık. Çıkmış ana muhalefetin başındaki zat, huzur yok diyor, mutluluk yok diyor, refah yok diyor. Yazıklar olsun. Eline diline dursun. Sen SGK’nın başındayken hastanelerimizin halini benim vatandaşlarım bilir. İlacımızı alamıyorduk. Kuyruklarda sıraya giremiyorduk. Tedavi olamıyorduk. Kimdi o zaman genel müdür sendin. Fakat bunları yapan biz oluyoruz. Bunda yalan diz boyu. Çıksın, ‘benim dönemimdeki sağlık hizmetleri hiçbir dönemde olmadı’ der. İşte burada Yunus Emre Devlet hastanesi emrinizde. İlave de yapıldı. İnşallah Kasım’da 2 bin 100 aşkın yatak sayısıyla Eskişehir Şehir Hastanesi de emrinize giriyor. Biz buyuz, farkımız bu. Zira biz bu millete Kanunu Sultan Süleyman gibi hedef koyduk. ‘Halk içinde muteber gibi bir nesne yok devlet gibi, olmayan devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Bir sağlıklı nefesi Devleti Aliyeyi Osmaniyeye feda eden ecdadımızın yolundayız biz. Ey Kılıçdaroğlu senin daha çok bu yolları dolaşman, gezmen gerekli. Sende hizmet aşkı yok. Dert yok. Dikili ağacın var mı sorun bakalım. Biz hepsini kendimiz için değil. Milletimizden aldığımız destekle milletimiz için yaptık.”

“Kardeşlerim biz faniyiz”
“Ülkemizi yeni bir yönetim sistemine kavuşturmak için çalışıyoruz” diyen Erdoğan, şöyle konuştu:
“16 Nisan’da Anayasa değişikliği halk oylamasından sonra inşallah Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemine geçiriyoruz. Birileri ısrarla yeni yönetim sistemini şahsıma bağlayarak izah etmeye çalışıyor. Kardeşlerim biz faniyiz. Hemen ölebilir miyiz? Ölürüz. Hepimiz o musallaya gideceğiz. Müslümansak. Hoca efendi ne diyecek. Er kişi, hatun kişi niyetine. Cumhurbaşkanı da, Başbakan da, Bakan da olsan er kişi, hatun kişi niyetine diyecek. Cenaze namazını kıldırılacaklar gömecekler. Bir daha mezara uğrarlarsa ne ala. Biz gün gelecek ebedi aleme gideceğiz. Eskişehir türküsünün dediği gibi sılayı terk edeceğiz. Ama Türkiye getirdiğimiz sistem ile 2023 hedeflerine ulaşacak. 16 Nisan’da işte bu yeni sistemi oyluyoruz.”

20170317aw013482_16-001.jpg


Bu haber toplam 2438 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.