ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLDİ

ÇİFTÇİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Bozüyük’te Ziraat Odası üyesi çiftçilerin bilgilendirilmesi amacıyla seminer düzenlendi. Seminerde çiftçiler verimli bir hasat için neler yapılması...

A+A-

Bozüyük’te Ziraat Odası üyesi çiftçilerin bilgilendirilmesi amacıyla seminer düzenlendi. Seminerde çiftçiler verimli bir hasat için neler yapılması gerektiği yönünde bilgilendirildi.

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen eğitim semineri Ziraat Odası Başkanı Süleyman Çaydere’nin konuşması ile başladı. Çaydere, katılan üyelere yaptığı teşekkür konuşmasının ardından sözü semineri verecek olan Ziraat Mühendisi Aziz Aydemir’e bıraktı.

seminer-haber-(12)-(1).jpg

Tarımın % 90'ının deneme yanılma yöntemiyle olduğunu belirten Aydemir, tarım olarak ilçemizin çok müsait olduğunu, hava şartlarının ve toprak PH derecesinin tarıma elverişli bir yapıya sahip olduğunu belirterek konuşmasına başladı. Seminerde verimli bir tarla hasat etmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğini, nadasın nasıl uygulanacağını, toprakta oluşan haşere ve bakterilere ne gibi önlemler alınması gerektiği hakkında bilgiler verdi. Ekim zamanı ve  gübrelemede yapılan hataları dile getirerek nasıl bir yol haritası izlenmesi gerektiğini katılımcılara aktardı.

Aziz Aydemir'den sonra seminerin diğer konuşmacısı olan Kadir Gülecek çiftçilere verimli hasat için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattıktan sonra program üyelerin sorularının cevaplandırılması ile devam etti. Üyeler aldıkları bilgiler doğrultusunda bazı konularda hata yaptıklarını bu eğitim seminerinin tarlalarının verimliliğini arttırma konusunda çok faydalı olacağını belirttiler.

Seminere, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Çaydere, Başkan yardımcısı Ali Çatman, Oda Meclis Başkanı Veli Karasu ve ziraat odası üyesi çiftçiler katıldı.

seminer-haber-(14)-(1).jpg

Bu haber toplam 1440 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.