“CİHAD VE TERÖR" ADLI KİTABIN 2.’İNCİ BASKISI YAPILDI

“CİHAD VE TERÖR" ADLI KİTABIN 2.’İNCİ BASKISI YAPILDI

Bozüyük Orta Kasımpaşa Camii İmam Hatibi ve aynı zamanda yazar olan Şaban Doğan’ın "Cihad ve Terör" adlı kitabının 2.’inci baskısı yapıldı....

A+A-

Bozüyük Orta Kasımpaşa Camii İmam Hatibi ve aynı zamanda yazar olan Şaban Doğan’ın "Cihad ve Terör" adlı kitabının 2.’inci baskısı yapıldı. Gelirleri 15 Temmuz şehit ve gazilerinin ailelerine bağışlanacak olan kitabın bugün CNR Kitap Fuarı Az Yayıncılık standında imza günü düzenlenecek.

Şaban Doğan kitabına okuyucularının göstermiş olduğu ilgi ve alakaya teşekkür etti. Kitabın ilk baskısının kısa sürede tükendiğini ve talep üzerine ikinci baskısının yapıldığını kaydetti. Bugün CNR kitap fuarı Az Yayıncılık standında düzenlenecek imza gününe tüm okuyucularını davet etti. Kitabında "Dünyamıza terör belasını kim veya kimler musallat etti? Asr-ı Saadet döneminde terör olayları meydana geldi mi? Hz. Muhammed (S.A.V.) terör saldırılarına karşı nasıl tedbirler aldı? İslam dinindeki "cihad" kavramının muhteviyatı nedir? Cihad, hangi durum ve şartlarda söz konusu olabilir? El-Kaide,  PKK, DAEŞ, PYD derken, yaşlı dünyamızı terör sarmalında alev alev yakan büyük güçler kim? Özellikle Müslümanların, terör saldırıları altında katledilmesine kim veya kimler çanak tutuyor? Acaba bütün bu olanlar medeniyetler çatışması mı? Yoksa insanlık, adı konmamış bir Üçüncü Dünya Savaşını mı yaşıyor?  Orta Doğu'da meydana gelen çatışma ve savaşlar, acaba bizim gördüğümüz gibi mi? Bu olay ve çatışmaların perde arkasında neler var? Kendini dünyanın jandarması olarak gören ABD ve diğer büyük güçlerin Orta Doğu planı nedir? Kendine İslam literatüründen isimler takan DAEŞ, cihad mı yapıyor? Yoksa terör mü? İslam'daki "cihad" kavramı ile DAEŞ örgütünün yaptıkları bağdaşıyor mu?  İsrail Devleti neden ve nasıl kuruldu? Terör faaliyetlerinin arkasında, CIA, MI6, MOSSAD, KGB gibi istihbarat örgütleri olabilir mi? Son yıllarda dünyamızın ve ülkemizin başına bela olan küresel terörün perde arkasında kimler var ve amaçları ne? Ülkemizi ve İslam dünyasını tehdit eden unsurlar neler?" sorularının cevaplarını aradığını ve kritik tespitler yaptığını söyledi.

unnamed-(4)-004.jpg

Bu haber toplam 2317 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.