“EKONOMİNİN DEVLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ”

“EKONOMİNİN DEVLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ”

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Buğra levent “Park Cam ve Midal Kablo A.Ş. ile Bozüyük’te ekonominin devlerine ev sahipliği yapmaya devam ettiklerini...

A+A-

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Buğra levent “Park Cam ve Midal Kablo A.Ş. ile Bozüyük’te ekonominin devlerine ev sahipliği yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Başkan Buğra Levent, “İstanbul Sanayi Odası'nın tüm ülke çapında yaptığı Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu 2016 araştırmasında ilçemizde faaliyet gösteren Park Cam Ve Midal Kablo olmak üzere iki büyük firmamızın daha yer alması Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Her yıl İstanbul sanayi odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde geçen yıl Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odamıza kayıtlı ağırlıklı olarak üretim faaliyeti ilçemizde bulunan sekiz (8) firma yer alırken bu sayı 2016 yılında on (10) firmaya yükselmiştir. Daha önceki yıllarda listemizde yer alan Eti Gıda, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Esan, Vitra, Bien Seramik, Sarar Ve Özdilek gibi firmalarımız yer almıştı. Bu yıl ise bu firmalarımız ile birlikte 2016  yılı listesine Park Cam Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ve Yine Midal Kablo Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi firmalarının da yer almış olmasından ayrıca gurur duyuyoruz Bu gelişmenin bir tesadüf olmadığını özellikle belirtmek isterim. Bozüyük’e küçük bir ilçe olmasına rağmen bugüne kadar bünyesinde bulundurduğu ciddi sanayi kuruluşlarıyla ülke ekonomisine gerek ihracat gerekse de istihdam anlamında uzun yıllardır ciddi katkılar sunmaya devam etmektedir. Son dönemde Bozüyük organize sanayi bölgemizde ve ilçemiz genelinde yaşanan canlılık ve yeni yatırımlar kent ekonomisinin ve buna bağlı olarak önümüzdeki yıllarda daha fazla yeni yatırımcının bölgemize geleceğinin müjdesini vermektedir. Bu haliyle bakıldığında zaten sürekli dışarıdan göç alarak büyüyen bir ilçe olan Bozüyük bundan böyle yeni yatırımlar ile büyümesini ve ülke ekonomisine katkısını daha da arttırarak devam ettirecektir.

2018 yılı içerisinde tamamlanacak olan Bozüyük lojistik merkez projemiz ile yeni yatırımcılarımıza halen sunulan büyük şehirlere ve ekonomilere yakın bir kavşak konumunda bulunmak,  hammaddeye ve pazara yakınlık, altyapısını tamamlamış organize sanayi bölgesi gibi avantajlarımızın yanı sıra yeni bir cazibe ve avantaj daha sunulmuş olacaktır.

İstanbul'un arka bahçesi konumunda bulunan ilçemize önümüzdeki yıl ve dönemlerde sanayicilerin her geçen gün daha da tercih edeceklerini inanıyorum.  Bu vesile ile bugüne kadar üretimleri ve ülke ekonomisine sağladıkları katma değer ile üyemiz olmalarından gurur duyduğumuz firmalarımıza Park Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Midal Kablo A.Ş. nin’de eklenmiş olmasını ayrı bir mutluluk ile karşılıyoruz.

Bu vesile ile İstanbul ve İzmit gibi bölgelerde yer alan ve büyüme yeni yatırım vb. Konularda sıkıntı yaşayan yer arayan firmalarımızı da bölgemize davet ediyoruz  ve tüm emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

unnamed-(10)-007.jpg

Bu haber toplam 2200 defa okunmuştur
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.