“ESERLERİMİZLE ANILMAK İSTİYORUZ”

“ESERLERİMİZLE ANILMAK İSTİYORUZ”

Bozüyük şehir merkezinde yapımı tamamlanan Cemalettin Köklü Parkının açılışı kılınan Cuma Namazı sonrasında gerçekleştirildi. Açılış töreninde...

A+A-

Bozüyük şehir merkezinde yapımı tamamlanan Cemalettin Köklü Parkının açılışı kılınan Cuma Namazı sonrasında gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, bazı kesimlerce bilinçli olarak kendisinin sürekli yeşil alan ve park yapmakla eleştirildiğini belirterek yapılan diğer hizmetlerin görmezden gelindiğini söyledi. Kendilerinin birileri gibi laf üretmediğini söyleyen Başkan Bakıcı, biz eserlerimizle konuşuyor ve eserlerimizle anılmak istiyoruz ifadelerine yer verdi.

dsc_4953.jpg

Başkan Bakıcı,” Cemalettin Köklü Parkının yapım çalışmalarıyla birlikte yine birçok eleştiriye maruz kaldık. Bizlere bu eleştiriyi yapanlar, bizden önce görev alan Belediye Başkanlarının döneminde burasının kaçak olarak yapıldığını ve iskânının bile alınmadığını bilsinler. Geçmişte burası kaçak olduğu halde birilerine ruhsat verilip çalıştırıldığını da hep birlikte gördük. Bizler bunu fark ettiğimiz an Kültür Varlıklarıyla görüşerek hemen gerekli çalışmaları yaptık. Bizler kanuna ve nizama uygun hareket ediyoruz. Birileri boş konuşa dursun biz eserlerimizi vatandaşlarımızdan aldığımız güçle destekle yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Yıllarca kaderine terkedilmiş Cemalettin Köklü Parkımızı da yeni yüzüne kavuşturmak bizlere nasip oldu. İlçemizin merkezinde bulunan parkımız vatandaşlarımıza Belediye İşletmesi olarak hizmet verecek, Hemşerilerimiz sıcak simitlerini, çaylarını nezih bir ortamda yudumlayacak inşallah. İskân belgesi olmayarak yapılan, işletilen bir binadan, resmi yapılmış, nezih bir aile ortamına... Bozüyük’te çok şey değişiyor, değişmeye de devam edecek.” dedi.

dsc_4929.jpg

Başkan Bakıcı konuşmasında “Bugün burada daha önce 3 dönem belediye başkanlığı bir dönem milletvekilliyi yapmış değerli büyüğümüzün adının verildiği Cemalettin Köklü Parkımızı bugünkü değiştirilmiş yüzüyle açmak için toplandık. Tabi ki daha önce bu memlekete hizmet eden ve bu eserlerin kazandırılması noktasında emeği geçenlerin ellerine sağlık diyoruz. Rahmetli olanlara da Allah'tan rahmet diliyoruz. Bizler göreve geldiğimiz günden bu ayan Necip Fazıl Kısakürek'in 'Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak gerekir' sözünü kendimize şiar edindik. 2013 yılının başından itibaren, göreve geldiğimiz ilk günden beri sadece seçim zamanında değil her zaman millete hizmet etmek gerektiği noktasında her alanda her noktada ve farklı mahallelerde bütün hizmetlerimizi vatandaşlarımıza sunuyoruz. Bu noktada bazıları balık misali bazen yapılanları unutuyor ve farklı noktalara çekerek farklı konuşmalar yapıyor.

dsc_4941.jpg

“Biz eserlerimizle konuşuyoruz”

2013 yılından itibaren 13-14 yıldır yapılmamış olan hizmetleri şu 4 yıllık süreçte Bozüyük halkımızın hizmetine sunduk. 2013 yılından önce 350 bin metre kare olan yeşil alanlar şuan da 950 bin metre kareye ulaştı. 3 katından fazla yeşil alanı tüm Bozüyük halkının kullanımına açmış bulunmaktayız. Bu bağlamda yeşil alan ve parklar haricinde bir çalışmamızın olmadığı noktasında eleştiriler alabiliyoruz. Park ve yeşil alan hizmetlerimizin yanında mahalle konaklarımızdan sentetik sahalarımız ve kültür merkezimize kadar birçok hizmetimizin yer aldığını unutan ve bilmeyen vatandaşlarımız için yinelemek istiyorum. Ayrıca şu anda inşaatı devam eden hükümetimizle birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz 3 tane üst geçit bir alt geçit olmakla beraber üniversitemiz, kent ormanımız tamamlandı. Müzemiz tüm halkımızın kullanımına sunuldu ve tabi ki seyir terasımız bütün vatandaşlarımızın hizmetinde yer alıyor. İnşallah daha güzelleri de gelecek. Biz sadece seçim zamanı çalışan bir siyasi anlayışa sahip değiliz. Şuan da kapalı spor salonun projesi tamamlandı ve ihalesi 15 Ekim de gerçekleşecek. Bu yıl olmazsa 2018'in ilk aylarında temel atmayı planlıyoruz. Bununla birlikte kapalı yüzme havuzumuzun projesini hazırlamaya başladık.

dsc_5014.jpg

İnşallah önümüzdeki yıllarda onunda burada hep beraber açılışını gerçekleştirmek istiyoruz. Muhakkak bu konularla birlikte Bozüyük'ün en büyük sıkıntılarından birisi olan hastane sorununun çözümü noktasında da büyük gayret sarf ediyoruz. Daha önce bu belediyede yöneticilik yapanlar olarak imar çalışmalarında yeşil alan bırakmıyorsanız, yolları geniş tutmuyorsanız bunun gibi üniversite alanlarını cami alanlarını yeşil alanla birlikte hastane alanlarını belirtmiyorsanız, bugün sıkıntıyı bizler ve tüm Bozüyük halkı yaşamaktadır. Bizler göreve geldiğimizde şöyle bir karar aldık. 2013 yılına geldiğimiz zaman ki burada o dönem meclis üyesi ve 2014'te seçilmiş olan tüm meclis üyeleri şunu bilmektedir.  Bu Bozüyük Halkının yaşamış olduğu tüm sıkıntı hepimizin sıkıntısıdır. Bu sıkıntıyı giderebilmek için biz belirli olan sıkıntıyı giderebilmekteyiz. Şu anda hastane ile ilgili olarak Belediye tarafından 2 Milyon TL kamulaştırma parasını vatandaşın hesabına yatırmış durumdayız. Aynı zamanda projesi hazırlanmış aynı zamanda da yapım ihalesine çıkma noktasına gelmiştir. Meclis üyeleri ile Sağlık Bakanlığı ile hastanemize o alanın devri ile ilgili tüm görüşmelerimizi yapmaktayız. Daha sonra da 2013 yılında ve 2014 yılında söz vermiş olduğumuz Bozüyüklülerin tam meydan olarak adlandırdığı Hal Camii Projesi ve hal meydanı ile ilgili çalışmalarımız olağanca hızıyla devam etmektedir.

dsc_5023.jpg

“Birileri boş konuşuyor”

Yapılan tüm görüşmeler neticesinde bu projeleri takip edip 2 yılı aşkın bir süredir projeleri tamamlandı ve ihaleye çıkıldı, Allah nasip ederse de bir ay içinde hal camisi yıkılıp yeni bir cami şehir merkezine kazandırılacak. Bizler hizmet etmeye çalışıyoruz. Biz eserlerimizle konuşuyoruz, biz eserlerimizle anılmak istiyoruz. Başkaları gibi laf üretmiyoruz. Biz sloganda atmıyoruz, olması gerektiği gibi hizmet etmeye çalışıyoruz ve vatandaşımıza da en iyi hizmeti bizler vermeye gayret ediyoruz. 4,5 yıldır az önce söylediğim bütün projeleri gerçekleştirdik. Bundan sonrada aynı hızla aynı şevkle ilçemize en iyi hizmeti en iyi projeleri kazandırmaya çalışıyoruz. Biz eserlerimizi vatandaşlarımızdan aldığımız güçle destekle yapıyoruz. Birileri boş konuşuyor.

dsc_5062.jpg

Cemalettin Köklü Parkının yapım çalışmalarıyla birlikte yine birçok eleştiriye maruz kaldık. Bizlere bu eleştiriyi yapanlar bizden önce görev alan Belediye Başkanlarının döneminde burasının kaçak olarak yapıldığını ve iskânının bile alınmadığını bilsinler. Burası kaçak olduğu halde birilerine ruhsat verip çalıştırıldığını da hep birlikte gördük. Bizler bunu fark ettiğimiz an Kültür Varlıklarıyla görüşerek hemen gerekli çalışmaları yaptık. Bizler kanuna ve nizama uygun hareket ediyoruz.

dsc_5047.jpg

Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz parkımız belediyemiz tarafından işletilmek üzere vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmak üzere tasarlandı. Bu parkın son 3-5 yıl öncesini halkımız çok iyi bilecektir. Artık o dönemler bizim belediyecilik ve hizmet anlayışımız ile sona ermiştir. Ben parkımızın tüm ilçe halkımıza ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Ardından İlçe Müftüsü Selami Bağcı tarafından dua yapılarak Cemalettin Köklü Parkının açılışı gerçekleştirildi.

dsc_4947.jpg

Bu haber toplam 2885 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum