GEÇMİŞİNE IŞIK TUTUYOR

GEÇMİŞİNE IŞIK TUTUYOR

Bozüyük Zehra Ulusoy Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ahmet Demircan “19. Yüzyılda Kütahya Etyemez Köyü” isimli 5. kitabını çıkardı.Aslen Kütahyalı...

A+A-

Bozüyük Zehra Ulusoy Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ahmet Demircan “19. Yüzyılda Kütahya Etyemez Köyü” isimli 5. kitabını çıkardı.

Aslen Kütahyalı olan yazar, yaşadığı şehrin tarihini araştırarak, geçmişine ışık tutmaya çalışıyor. Ahmet Demircan, bugüne kadar yaptığı araştırmalar sonucunda hem tarihi hem de ebedi nitelikli birçok eser yayınladı. Her geçen gün çalışmalarını daha da arttıran Demircan, yazarlık kariyerini çok daha üst noktalara çıkarmayı planlıyor.

Son çıkan  "19. Yüzyılda Kütahya Etyemez Köyü " isimli kitabında yaptığı araştırmaların neticesi olarak Etyemez köyünün tarihi hakkında bilgilere yer veriliyor. Ahmet Demircan, "Biz bu çalışma ile az da olsa Etyemez köyünün tarihine ışık tutmaya çalıştık. Bu bağlamda tarihimizdeki ilk nüfus sayımı olan 1831 sayımında ve 1845 yılında tutulan temettü defterinde Etyemez köyünün durumunu tespit ettik. Bu vesile ile 19. yüzyılda köyün beşeri, ekonomik ve sosyal durumunun ortaya çıkarılmasını amaçladık. Çalışmamızın köyümüze ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerim" dedi. Demircan, geçmişi günümüze taşıyarak gelecek nesillere yol gösterici olmaya devam edeceğini belirtti.

Doğduğu şehrin tarihini araştıran yazarın bu konuda çıkardığı kitaplar şu şekilde sıralanıyor.  Birinci Meclis Kütahya Mebuslarından Simavlı Yusuf Cemil Bey'in Kütahya günlükleri, Hüdavendigar Vilayeti Salnamelerinde Simav, Simav Manileri, Simav tarihinden ve kültüründen Notlar ve 19. Yüzyılda Kütahya Etyemez Köyü olmak üzere toplamda 5 kitabı okuyucu ile buluştu. Ahmet Demircan’ın bu eserlerinin yanında henüz yayınlanmayan kitapları da yer alıyor. Ahmet Demircan öğretmeni kutluyor, meslek hayatında başarılar diliyoruz.

Bu haber toplam 2317 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.