HASAN EMER GÜVEN TAZELEDİ

HASAN EMER GÜVEN TAZELEDİ

Bozüyük'te Türkiye Çimse İş Sendikası Bozüyük Şubesinin 10.’uncu olağan genel kurulu üyelerin ve konukların yoğun katılımı ile gerçekleşti....

A+A-

Bozüyük'te Türkiye Çimse İş Sendikası Bozüyük Şubesinin 10.’uncu olağan genel kurulu üyelerin ve konukların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Genel Başkan Zekeriye Nazlım’ın katılımıyla yapılan kongreye çevre illerin sendika başkanlarının yanı sıra çok sayıda delege ve konuk katıldı.

Yapılan seçim sonrasında mevcut 130 delegenin tamamının oylarını alan Hasan Emer, Çimse İş Sendikası Bozüyük Şube Başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeledi.

Kongre yoklama ve açılışın ardından divanın oluşturulmasıyla başladı. Misafir konuşmalarının ardından Şubenin isim değişikliği konusunun görüşülmesi yapıldı. Sendikanın Bozüyük Şubesinin isminin Bozüyük Ertuğrul Şubesi olarak değiştirilmesi oybirliği ile kabul edildi.dsc_0017.jpgTürkiye Çimse İş Sendikası Bozüyük Şube Başkanı Hasan Emer konuşmasına İstanbul Beşiktaş’ta yapılan hain terör saldırısını kınayarak başladı. Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Hasan Emer konuşmasının devamında, “Sendikamız 2010 öncesi hem üyeleri nezdinde hem de kamuoyu nezdinde değeri düşüyor ve insanlar sendikalıyım demekten çekinir hale gelmişti. Tam bu sırada Genel Başkanımız Zekeriye Nazlım, tarafından yeni bir güneş doğuyordu. 2010 yılı sonrası sendikamızda beklenen vizyon ve ilkeler oluşmuştu. Başta güven, güvene dayalı birliktelik, ekip ve takım ruhu oluşturuldu. Ben değil biz anlayışı egemen kılındı. İşi ehline verme gerçekleştirildi. Üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü egemen kılındı. Doğruluk ve dürüstlük ilkeleri oluşturuldu. Sendikamızda hak mücadelesi başlatıldı. Hak arama-halka hizmet anlayışı egemen kılındı. Sendikamız kurumsal kimliğe kavuşturuldu. Hem yazılı hem görsel basında sendikamız hak ettiği yere yükseldi. Toplu iş sözleşmesinden eğitime, eğitimden örgütlenmeye, sendika şube binalarından genel merkez binasına, sendika hatıra ormanından otobüslere kadar büyük değişiklikler gerçekleştirildi. Bu değişimlerimizin hepsi üyelerimiz ve kamuoyu tarafından fark edilmektedir. Bu değişim sayesinde sendikamızda sevgi var, heyecan var, başarı var, halka hizmet var. 2010 senesi sonrası sendikamızda şeffaflık var, üretkenlik var, diyalog var, müzakere var, mücadele var, ortak akıl var. 2013 senesi sonrası devraldığımız bayrağı layıkıyla taşıyacağımıza söz vermiştik. Ekibimizle birlikte verilen emanete sahip çıkmaya çalıştık. Sendikamızı bölgemizde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Kimseyi ötekileştirmedik. Kimseyi siyasi görüşüne, etnik kimliğine, inancına göre ayrıştırmadık. Tekrar bu görev bize emanet edilirse sendikamızın vizyon ve ilkeleri doğrultusunda yönetim kurulumuz ve şube temsilcilerimizle birlikte heyecanımız bitene kadar bu emanete sahip çıkacağımıza söz veriyorum” dedi.

dsc_0033.jpgdsc_0033.jpg

Ardından CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün,  tarafından bir konuşma yapıldı. Milletvekili Tüzün, konuşmasına İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen hain saldırıyı kınayarak başladı. Milletvekilliği döneminde çalışanlar ve onların sıkıntıları ile kazanımları noktasında yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Milletvekili Yaşar Tüzün konuşmasında, “Milletvekili olduğumuz dönemden bugüne kadar özellikle ilimizde bulunan sendikalarla, sivil toplum örgütleriyle sık sık toplantılar ve istişareler yaptık. CHP Genel Merkezinin kendi içerisinde Meslek Hastalıkları ve İş Kazaları Komisyonunun başkanlığını yapmaktayım. Meslek hastalıkları dediğimiz zaman ilk akla gelen silikozis hastalığıdır. Bu konuda meclis araştırması teklifi verdim ve bunun takipçisiyiz. 2017 yılında bu meslek hastalıklarının araştırılması ile ilgili meclisimiz bir komisyon kuracak ve bu komisyonda fabrikaları bizzat tek tek denetleyerek bu soruna çözüm bulmak için katkı ve destek vereceğiz. Diğer bir konu olarak sizlerin kıdem tazminatı noktasında hükümetin ve yetkili makamların sizinle farklı bir anlayış içerisinde olduğunu biliyorsunuz. Emeğin en yüce değer olduğu bu sendika örgütlenmesinin dışında sendikalı ve sendikasız kıdem tazminatı noktasında bir milletvekili olarak bir ağabeyiniz olarak bunun takipçisi olmak, bu hakları sizlerin elinden aldırmamak bizim namus borcumuzdur” dedi.

dsc_0045.jpg

Türkiye Çimse İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriye Nazlım, konuşmasına İstanbul Beşiktaş’ta yapılan hain terör saldırısını kınayarak başladı. Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi. Çimse İş Sendikası Bozüyük şubesinin önemine değinerek Bozüyük’ün bölgenin lokomotifi olduğunu söyledi. İstanbul Beşiktaş’ta yapılan hain terör saldırısını kınayarak başladı. Şehitlerimize Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

dsc_0065.jpg

Nazlım konuşmasında, “Bugün Çimse Sendikasının 10.  ve bu yılın son genel kurulunu da Bozüyük’te yapıyoruz. Bozüyük bu bölgenin lokomotifi. Biz de Bozüyük ün hem dünyada hem de ülkemizde marka sektörü ve marka sendikacılığı anlayışıyla Bozüyük Şubemizin ismini de Bozüyük Ertuğrul Şubesi olarak değiştiriyoruz. Bu tarihi günde de bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun diliyorum.

Bugün sendikam için, Bozüyük için, bugün işçi kardeşlerim için, emekçiler için yeni bir gün doğuyor. Biz çalışma barışını sağlayacağız. İş yerlerimizde adaletli ve adil bir ücret anlayışını ortaya koyacağız” dedi.

Konuşmaların ardından faaliyet raporunun görüşülmesi ve kurulların ibrası gerçekleştirildi. Sonrasında seçimlere geçildi. Şube Başkanının seçiminin ardından yönetim kurulu, denetim kurulu ve disiplin kurulu asil ve yedek üyelerin seçimi yapıldı. 

Tek aday tek liste ile gidilen ve 130 delegenin oy kullandığı seçimde oyların tamamını alan Hasan Emer Türkiye Çimse İş Sendikası Bozüyük Şubesinin başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeledi. Kongrede Bozüyük Şube Başkanı Hasan Emer, ve Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli tarafından Genel Başkan Zekeriya Nazlım'a plaket takdim edildi.

 

Bu haber toplam 5215 defa okunmuştur
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum