İHANETİN BEDELİ

İHANETİN BEDELİ

Üç kuruş şahsi menfaati ve makam hırsı için partisine ihanet edip muhalefetle iş tutarak İl Genel Meclis Başkanlığına seçilen Oğuz Sertler, AK Partiden...

A+A-

Üç kuruş şahsi menfaati ve makam hırsı için partisine ihanet edip muhalefetle iş tutarak İl Genel Meclis Başkanlığına seçilen Oğuz Sertler, AK Partiden ihraç süreciyle ilgili olarak önce geri geleceğini sonra da bir daha dönmemek üzere gittiğini kendi ağzıyla duyurdu.

Bozüyüklülerin Ülkücü olarak tanıdığı ve okul yıllarında Söğüt Ülkü Ocakları başkanlığı da yapan Oğuz Sertler, Ülkücü kimliğini bir kenara bırakarak, ilk olarak 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Bozüyük Belediye Meclisi üyesi olarak seçilmişti. 30 Mart 2015 yerel seçimlerinde ise AK Parti’den Bozüyük İl Genel Meclisi adayı olan ve AK Parti rüzgârıyla seçimi kazanarak İl Genel Meclisi üyesi olan Oğuz Sertler’in AK Parti macerası geçtiğimiz gün partiden istifa ettiğini açıklamasıyla sona erdi. Makam ve koltuk olduğunda davasını da, seçildiği partisini de gözü görmeyen, parti içinde alınan kararlara uymayarak parti disiplinine ters gelen hareketleri kolayca yapabilen Oğuz Sertler, sonunda AK Parti ile yollarını ayırmak zorunda kaldı.
Seçilmiş olduğu AK Partinin gurup kararına karşı gelerek, muhalefet meclis üyelerini de yanına alıp partisine rağmen İl Genel Meclisi başkanı olan Sertler, başkan olduğu günden beri, Bilecik’in gündemini polemiklerle meşgul etti. İl Genel Meclisi başkanı olarak Bilecik’te hizmetlerinden çok partisine ettiği ihanet ile anılır hale geldi. Makam ve koltuk uğruna her yol mubahtır anlayışı ile hareket eden Sertler, peşine taktığı bazı kimseleri ve gazetecileri de yanıltmakta ve aldatmakta geç kalmadı. Bilecik Sakarya Gazetesi, Oğuz Sertler’i İl Genel Meclisi başkanı seçildiği ilk günden itibaren eleştirmeye başladığı halde, o Sakarya Gazetesine attığı iftiralar ile kendi suçunu kapatmanın yoluna gitti. Sakarya Gazetesinin İhale Kanununda belirtilen şekilde kanunlara uygun olarak almış olduğu işleri bile gündeme getirerek, peşine taktığı Yarın Gazetesi ile kamuoyunu kandırmaya çalışsa da, aslında hem kendini hem de Yarın Gazetesini kandırmaktan öteye gitmedi. Sakarya Gazetesi sahibi Şadi Erdal ve Yazı İşleri Müdürü Mücahid Erdal’ın yazmış olduğu haber ve makalelerin hiç birisine cevap veremeyen Oğuz Sertler, kendi oyunlarına alet ettiği Yarın gazetesini de kandırdı. 20 Gün sonra yine AK Parti İl Genel Meclisi üyesi olacağım açıklamasına balıklama atlayan Yarın Gazetesi ve Cafer Elmas’ı, açıklamasından üç gün sonra AK Partiden istifa ederek, asılsız haberlerin gazetesi konumuna getirdi. Böylece Oğuz Sertler, Bilecik siyasetinde bugüne kadar yaşanılmayan alavere dalavereler ile koltuk kapan ilk İl Genel Meclisi Başkanı olarak tarihe geçti.


Bu haber toplam 2152 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum