İLÇENİN GURURU OLDULAR

İLÇENİN GURURU OLDULAR

Bilecik geneli devlet okulları sıralamasında ilk onda sekiz sırayı Bozüyük ortaokulları aldıTEOG sınavlarının açıklanmasıyla birlikte elde edilen...

A+A-

Bilecik geneli devlet okulları sıralamasında ilk onda sekiz sırayı Bozüyük ortaokulları aldı

TEOG sınavlarının açıklanmasıyla birlikte elde edilen verilere göre Bilecik geneli devlet okulları sıralamasında ilk onda sekiz sırayı Bozüyük okulları aldı. Bu sekiz okul arasında Atatürk Ortaokulu, Çitosan Ortaokulu, Saffet Şeker Ortaokulu, Ertuğrulgazi Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokul, Akpınar Şehit Vahit Ortaokulu, Arif Nihat Asya Ortaokulu, Dodurga Ortaokulu yer aldı. İl genelinde gerçekleşen bu büyük başarı Bozüyük’te eğitim kalitesinin ne derece yükseldiğini bir kez daha net bir şekilde ortaya koydu. Bu sonucun oluşmasında emeği geçen öğrenci ve eğitimciler Bozüyük’ün gurur tablosu oldu.

Her geçen gün eğitim kalitesini yükseltmek için projeler hazırlayan eğitimciler emeklerinin karşılığını alıyor. İlçe genelinde eğitim alan tüm öğrenciler büyük başarı sergiliyor. TEOG sınavının yanında YGS sonuçları da oldukça güzel sonuçlar ortaya koyuyor. Lise öğrencileri de Bozüyük'ün ismini bütün Türkiye'ye duyurmaya devam ediyor. Öğrencilerin başarısı ve istikrarlı çalışmalarının yanında eğitimcilerin de gayret ve çabalarıyla elde edilen bu sonuçlar Bozüyük'ün eğitim seviyesinin her geçen gün daha da arttığını gösteriyor.

k_16155532__dsc0370.jpg

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik bu başarıdan dolayı okul müdürlerini ve emeği geçen tüm öğretmenleri tebrik etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Çelik: " TEOG ve YGS´ de ülke ortalamasının üstünde olmak, Bozüyük adına bizi her zaman gururlandırıyor. Bu başarı bizim için Bozüyük´te eğitimin geldiği noktayı göstermektedir. Yeni başarılar için yeni hedefler belirledik. Bu hedeflere ulaşmak için bu yıl da var gücümüzle çalışacağız. Yaptığımız çalışmalarla sadece Bozüyük´teki çocukların geleceğini değil, Türkiye´nin de geleceğini aydınlatmak olduğunun farkındayız.

İyi sonuç vermiş bütün iyi niyetli çalışmaların sırrı öncelikle takım çalışmasıdır. Biz de öğretmen-öğrenci-veli bağlamında çok verimli iletişim ve işbirliği oluşturduk. Fakat başarıyı doğuran zincir bununla da sınırlı değil. Başta dinamik ve çalışkan öğretmen kadromuz ve okul idarelerimiz, olağanüstü bir enerjiyle bizi destekleyen, Sayın Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet Durmuş, yine çok verimli bir koordinasyon içerisinde çalıştığımız Kaymakamımız Sayın Hasan Yaman ve Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı bu başarının en büyük ortağıdır, paydaşıdır. Bu doğrultuda kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Herkes bilmelidir ki Bozüyük´te başarı yolculuğu, her sınavın bitiminde bir sonraki sürecin planlamasıyla yeniden başlar. Şimdiye kadar elde ettiğimiz bütün başarılar, metodolojik olarak bundan sonra kendimizi neyle sınayacağımızın da göstergesi. Kendimizi sınamak için yüzleşeceğimiz şey uzakta bir yerde değil, kendi bulunduğumuz noktadadır. Şimdi, kendi çıtamızı aşmaya odaklandık. Tahmin etmiyoruz, sadece hedefliyoruz. Gelecek yıllarda yine zirvede olacağız. Bunu sağlayacak güçlü bir ekip ruhu, deneyim ve kaliteli kadro ilçemizde mevcut. Onun için de başarıda burada hiçbir zaman tesadüf olmayacaktır.

Başarıya giden yolda çözüm odaklı eğitim anlayışı ile ilerliyoruz. "Kazanmak Değil Başarmak" ilkesi ile ilerliyoruz. Ve biz birlikte de başaracağız. Amacımız eğitimde bölgede marka bir eğitim şehri oluşturmak" dedi.

Bu haber toplam 5729 defa okunmuştur
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.