İŞÇİLER EYLEMDE

İŞÇİLER EYLEMDE

Bozüyük’teki fabrikalarda çalışan Türk Metal Sendikasına üye fabrika çalışanları toplu iş sözleşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine etkili...

A+A-

Bozüyük’teki fabrikalarda çalışan Türk Metal Sendikasına üye fabrika çalışanları toplu iş sözleşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine etkili ve yaygın eyleme başladılar. Mesaiye kalmayan işçiler mesai bitiminde de fabrika bahçesinde sloganlar eşliğinde yürüyüş eylemi gerçekleştiriyorlar. Türk Metal Sendikası Bozüyük Şube Başkanı Cemal Güney, toplu iş sözleşmesinden sonuç alana kadar eylemlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Başkan Cemal Güney, “Sendikamız Türk Metal ve Metal Sanayii İşverenleri Sendikası MESS arasında 5 Ekim 2017 günü başlayan 120.000 üyemizi ilgilendiren ve bugün de devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, uyuşmazlıkla sonuçlandı.

artema-a.s.-kasik-eylemi-04.12.2017.jpg

Sendikamız Türk Metal’in Başkanlar Kurulu toplantısı sonrasında yayımlanan bildiride, MESS’in bu dayatmalarının devam etmesi halinde, etkili ve yaygın eylemlerin başlayacağı ilan edilmiştir.

Buna rağmen MESS Yönetimi, umursamaz ve uzlaşmaz tutumunu sürdürmüş, çalışma barışını ve sosyal diyaloğu hiçe sayarak sürecin tıkanmasına neden olmuştur.

Türk Metal üyesinin emeğini, alın terini hiçe sayan MESS, bütün çağrılarımıza ve uyarılarımıza rağmen, adına kırmızı çizgi dedikleri dayatmaları, sendikamıza karşı masaya getirmiş, önerdikleri ücret artışı ile önümüzdeki günlerde başlatacağımız eylemlerin fitilini ateşlemiştir.

Buradan ilan ediyoruz: sendikamız Türk Metal kararlıdır. 01 Aralıktan itibaren MESS’e bağlı tüm işyerlerinde fazla mesaileri kaldırdık. Hiçe sayılan emeğimizin değeri anlaşılana kadar, alın terimizin karşılığı verilene kadar, fazla mesailer kaldırılmıştır.

Toplu iş sözleşmesi bitene kadar etkin ve yaygın eylemlerimiz devam edecektir. Türk Metal işçisi bir yumruk halinde üretimden gelen gücümüzü sonuna kadar kullanacağız. İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız” dedi.

artema-a.s.-yuruyus-eylemi-1-(1).jpg

Bu haber toplam 9333 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.