"KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR"

"KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR"

Bozüyük’te AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından ABD’nin Kudüs kararına tepki olarak ‘Kudüs Davamız’ başlığıyla bir basın açıklamasında...

A+A-

Bozüyük’te AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından ABD’nin Kudüs kararına tepki olarak ‘Kudüs Davamız’ başlığıyla bir basın açıklamasında bulunuldu. Merkez Kasımpaşa Camiinde kılınan Cuma namazının ardından cami avlusunda yapılan basın açıklamasına bazı STK ve sendika temsilcileri de katılım göstererek destek verdi. İlçe Başkanı Mesut Çetin yaptığı açıklamada Kudüs’ün tüm Müslümanlar gibi kendilerinin de kırmızı çizgisi olduğunu söyledi.
İlçe Başkanı Mesut Çetin yaptığı açıklamada, “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunlar derinleşmiştir.

dsc_0035.jpg
Sayın Cumhurbaşkanı'mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgizisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam'ın sesini susturmak kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam'ın harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. 
Türkiye'nin insanlığın silüeti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam iş birliği teşkilatı zirve dönem başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs'e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan Amerika Birleşik Devletleri'nin bu kararı dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği "Dünya 5'ten büyüktür" itirazının haklılığını teyit etmiştir.

dsc_0023-001.jpg
İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti olarak ilanını tanımıyor, ABD Başkanı ve yönetimini kınıyoruz” dedi.

dsc_0058.jpg

Bu haber toplam 2950 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.