S PLAKALI MİNİBÜSÇÜLER DERNEĞİ AÇILDI

S PLAKALI MİNİBÜSÇÜLER DERNEĞİ AÇILDI

 Bozüyük’te S Plakalı Servisçiler, Minibüsçüler Ve Otobüsçüler Derneği’nin açılışı yapıldı. Açılış programında konuşan Dernek Başkanı...

A+A-

 

Bozüyük’te S Plakalı Servisçiler, Minibüsçüler Ve Otobüsçüler Derneği’nin açılışı yapıldı. Açılış programında konuşan Dernek Başkanı Ramazan Akalın, birlikten kuvvet doğar ilkesi ile münferit olarak çalışan, servis taşımacılığı yapan yol ve dava arkadaşlarıyla daha iyi, kaliteli, düzenli ve birlikte olmanın getirisiyle işletim masraflarını da asgariye indirerek vatandaşa daha hesaplı bir hizmet sunmak adına bu birliği kurduklarını söyledi.

dsc_8664.jpg
Dernek Başkanı Ramazan Akalın yaptığı açılış konuşmasında, “Gelişimine ve büyümesine çok sevinerek şahit olduğumuz ve hasbelkader bunun bir parçası olmaktan büyük gurur duyduğumuz Bozüyük’ümüz artık büyüme ivmesini arttırmış ve şehir olma yolundadır. İnşallah önümüzdeki yıllarda umut ediyoruz ki çok yakın gelecek de buna hep beraber şahit olacağız. Bu büyümenin getirdiği sonuçlardan birisi de ulaşım sektörünün güncel ve büyük şehirlere paralel olarak gelişmesi ve geliştirilmesidir. Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı ve yerel yöneticilerimiz bu haklı talebe duyarsız kalmayıp atılması gereken adımları önceden atarak, bizim konu alanımız olan S plakaya geçişin resmi hamlelerini yaptılar. Biz de birlikten kuvvet doğar ilkesi ile münferit olarak çalışan, servis taşımacılığı yapan yol ve dava arkadaşlarımızla daha iyi, kaliteli, düzenli ve birlikte olmanın getirisiyle işletim masraflarını da asgariye indirerek siz hemşerilerimize daha hesaplı bir hizmet sunma adına bu birliği kurduk.

dsc_8770-(1).jpg

“Üyelerimizin bilgilendirilmesini sağladık”

İlk etap da Emniyet Müdürümüz ve Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirimiz tarafından okul taşımacılığı konusunda bilgilendirme toplantısı istedik. Bu kapsamda üyelerimizin bilgilendirilmesini sağladık. Daha sonra STK temsilcilerimiz ile bir araya gelerek onların talep ve düşüncelerini aldık. Bu toplantılarımız gelişerek ve artarak devam edecek. Diğer önemli bir konuda ilçemizde faaliyet gösteren diğer kooperatifler, özel turizm şirketi sahibi ve çalışanları meslektaşlarımız biz kimsenin rakibi değiliz ve sizlere saygı duyuyoruz. Bizler zaten bu işi münferit olarak yapıp yollarda sizlerle hep beraberdik. Kardeşliğimiz ve yol arkadaşlığımız devam edecek. Bizi çözüm ortağı, büyümekte olan güzel ilçemize iştahla bakan büyük ve yabancı şirketlere karşı omuz omuza rekabet edebileceğiniz dava arkadaşı olarak görmenizi istiyoruz. Rızkı veren Yüce Allah’tır. Biz de ekmeğimizin peşindeyiz. Derneğimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, ilçemiz ve hemşerilerimize değer katması temennisiyle açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

dsc_8791.jpg

“Bu konuda istişare mekanizmasını çalıştırdık”

Ardından Belediye Başkanı Fatih Bakıcı tarafından bir konuşma yapıldı. Başkan Bakıcı konuşmasında, “Bizler bu çalışmayı tüm özel sektör ve diğer kooperatiflerle konuşup istişarelerde bulunarak vatandaşa en iyi hizmetin verilebilmesi noktasında hızlandırdık. Hiçbir zaman bizim kararımız demedik. Bu konuda tüm dernek başkanları, özel sektörlerin kurum başkanları, şirketlerin müdürleri ve akabinde de diğer kooperatif başkanlarıyla da bu görüşmeler yapıldı. Daha önce tahsisli olmasına karar verildi. Aradan belirli yıllar geçtikten sonra tahditli S plaka olarak adlandırdığımız konunun gelişmesiyle birlikte bugün bu derneğimiz bu kuruluşun başında yer almaktadır. Olması gereken işi vatandaşımıza en iyi şekilde hizmeti sunmak, vatandaşlarımızın çocuklarının büyük bir huzur ve güven içerisinde okul ile ev arasındaki ulaşımını sağlamaktır. Bu derneğin kurulmasında başta tabi ki özel sektörlerin, şirketlerin değerli başkanları, şirket müdürleri olmak üzere ve özellikle Ramazan Bey ve tüm şirket yetkililerimize ve özel ve tek olarak çalışan değerli üyelerimize ben teşekkür ediyorum. Çıkmış olduğunuz bu yolda biz vatandaşımızın en iyi hizmeti almasını istiyoruz. Ama olması gereken bir şeyde bu derneklerin birlikte beraber hareket etmeleri ve hizmeti en iyi şekilde vatandaşımıza vermeleridir. O yüzden bugün açılışını yapmış olduğumuz bu derneğimizin ilk başta kazasız belasız güzel hizmetler sunmasını diliyor, Rabbim hayırlı eylesin diyorum” dedi. Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Selami Bağcı tarafından dua yapılarak S Plakalı Minibüsçüler Derneği’nin açılışı yapıldı.

dsc_8890.jpg

Bu haber toplam 2225 defa okunmuştur
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.