TEMA VAKFI BOZÜYÜK'TE FAALİYETLERİNE BAŞLADI

TEMA VAKFI BOZÜYÜK'TE FAALİYETLERİNE BAŞLADI

TEMA Vakfı Bozüyük ilçe sorumlusu olarak görevlendirilen Uğur Uysal çalışmalarına başladı.Ülke genelinde 650.000’i aşkın gönüllüsüyle birlikte...

A+A-

TEMA Vakfı Bozüyük ilçe sorumlusu olarak görevlendirilen Uğur Uysal çalışmalarına başladı.

Ülke genelinde 650.000’i aşkın gönüllüsüyle birlikte yaşam anlamına gelen toprağa sahip çıkan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük sorumluluk olduğunu belirten TEMA Vakfı Bozüyük İlçe Sorumlusu Uğur Uysal, “TEMA’nın en büyük gücü her zaman gönüllüleri olmuştur. Sahip olduğu doğal varlıkları ile Bozüyük’te sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibim ile birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak, ilçemizdeki gönüllü sayımızı artırıp, ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz.

Ayrıca TEMA Vakfı Bozüyük Gönüllüleri, il genelinde yürütülen faaliyetlere destek olarak; Doğal varlıkların ve çevre sağlığının korunması hakkında kamuoyunu bilinçlendirilecek. Erozyon, toprak örtüsü ve toprağın korunması yönünde kamuoyunu bilinçlendirecek etkinlikler düzenlecek. 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu çerçevesinde tarım alanlarının amaç dışı kullanımını engellenecek. Mera, otlak ve çayırların korunması ve verimliliklerinin arttırılması amaçlı çalışmalar yürütülecek. Orman sınırlarda herhangi bir nedenle daralma olmasını engellemek ve doğal orman alanlarının korunmasına katkı vermeye çalışacağız. Su varlığının korunması ve tarımsal kuraklık, çoraklaşma ve çölleşmeyle mücadele edilecek. Deniz, göl, akarsu kıyıları ve sahil şeridinin doğal özelliklerinin korunmasına yönelik çalışmalar yapacağız.

Halkımızın tüketim alışkanlıklarının değiştirilmesinde, su ve enerji tasarrufunun, geri dönüşümlü ürünlerin kullanılmasının teşvik edilmesinde önder rol oynamak için gayret sarf edeceğiz” dedi.

Bu haber toplam 2300 defa okunmuştur
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.