TSO BAŞKANI BUĞRA LEVENT’TEN, TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA SÜRPRİZ ÖNERİ

TSO BAŞKANI BUĞRA LEVENT’TEN, TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA SÜRPRİZ ÖNERİ

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent ve Oda Genel Sekreteri Bedri Öztürk TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun...

A+A-

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent ve Oda Genel Sekreteri Bedri Öztürk TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliği ve katılımıyla gerçekleştirilen Marmara ve Trakya bölge toplantısına katıldı. Toplantıda TSO Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na nefes kredisiyle ilgili sürpriz bir öneride bulundu.

TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirilen toplantıda oda ve borsaların gündemindeki konular istişare edilirken, faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 

Oda ve borsaların üyeleri için çok şey yaptığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “İş dünyası, yani üyeleriniz bunlardan haberdar olmalı. Oda ve borsaların üyeleri için neler yaptığı daha net anlaşılsın. Bunları mutlaka kamuoyu ve üyelerimizle paylaşmalı ve anlatmalıyız. Özellikle sosyal medya, yazılı ve görsel medya aracılığıyla oda ve borsaların sunduğu imkânlar tüm üyelere anlatılmalı" dedi.

Toplantıda, başvuruları başlayan KOBİ Nefes Kredisi hakkında bilgi verilirken, Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun tedbir paketindeki konular istişare edildi. 

Yönetim Kurulu Başkanımız görüşmelerde söz alarak “Nefes Kredisi” programına ilişkin olarak bizzat TOBB başkanı ve katılımcılara hitaben şu önerinin görüşülmesini talep etti.marmara-bolge-toplantisi.jpg

Başkan Buğra Levent’ten “Nefes Kredisi” için dikkat çeken öneri

Buğra Levent “Nefes Kredisi” ile ilgili olarak TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na, “Türkiye'de çok olumlu geri dönüşler alınan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın finansal İnovasyon olarak nitelendirdiği Nefes Kredisi programı çerçevesindeki halen devam eden kredi programı için bütçesi yeterli olmayan Oda ve Borsalar kendi yöneticileri ve oda üyelerinden borç almak suretiyle oluşturacakları havuzdan faydalanıp bu biriken rakamı belirlenen banka şubelerinde vadeli mevduat hesabında değerlendirmeye alıp böylelikle Kredi hacmi genişletme imkânına sahip olabilecekler mi şeklindeki sorusunu iletti.

Hisarcıklıoğlu tarafından da yeni bir finansal inovatif çözüm olarak ele alınabilecek bu görüş çok olumlu karşılanmış, bu önerinin Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bir an önce TOBB’dan yazılı olarak talep edilmesi ve Bakanlıktan alınacak görüş doğrultusunda bir çalışma yapılabileceği ifade edildi. Yapılan görüşmelerde ayrıca TOBB Dijital Dönüşüm Projesi, Şirket Kuruluşlarında Tek Durak Ofis Projesi, Mesleki Eğitim Faaliyetleri ile Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi’ne  (MEYBEM) ilişkin sunumlar yapıldı.

 

 

Bu haber toplam 3600 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum