VALİ BÜYÜKAKIN KOLTUĞUNA OTURDU

VALİ BÜYÜKAKIN KOLTUĞUNA OTURDU

Süleyman Elban'ın Ağrı'ya atanmasının ardından Bilecik Valiliği görevine getirilen Tahir Büyükakın, hızlı bir başlangıç yaptı. Valilik koltuğuna...

A+A-

Süleyman Elban'ın Ağrı'ya atanmasının ardından Bilecik Valiliği görevine getirilen Tahir Büyükakın, hızlı bir başlangıç yaptı. Valilik koltuğuna oturduğu ilk anda olumlu imaj bırakan Büyükakın, alışılagelmişin dışında bir vali profili çizdi. 
HİZMETLERİNİZİN ODAĞINDA ŞEYH EDEBALİ OLACAK
Vali Büyükakın, ilk görev gününde, kamu görevlilerine emir vermesiyle de dikkatleri üzerine çekti. Kamu hizmeti yürüten tüm görevlilerin Şeyh Edebali'nin felsefesini kendisine düstur edinmesi emrini veren Büyükakın, bu çıkışıyla ecdad toprağı Bilecik'te üzerine düşen sorumluluğun farkında olduğunun sinyallerini verdi. 
İLK EMRİNİ VERDİ
Vali Büyükakın,"Şeyh Edebali hazretleri, Osman Gazi’ye nasihatnamesinde hizmet anlayışımızı en veciz şekilde ortaya koymuştur. Her kademedeki yönetici arkadaşlarıma ve tüm kamu görevlilerine ilk emrim, Şeyh Edebali hazretlerinin nasihatlarına sıkı sıkıya bağlı kalarak hizmet etmeleridir. Devlet halk için vardır. Halkın güvenliği, huzuru ve refahı için vardır devlet. Meşruiyetimizin kaynağı doğrudan milletin kendisidir. Varlık sebebimiz millettir. Milletin rızasıdır" dedi.

1-349-(1).jpg
CEP TELEFONU NUMARASINI VERDİ
Vali Büyükakın, birçok siyasinin ve bürokratın yapmaya çekindiği bir davranışa imza atarak şahsi cep telefonu numarasını Bilecik kamuoyu ile paylaştı. Ancak bu durumun suistimal edilmemesinin altını çizen Büyükakın, acil ve çözülemeyen her türlü problemde Bileciklilerin kendisini arayabileceğini kaydetti. 
Bilecik'in yeni valisi Tahir Büyükakın göreve başladı. 
Son valiler kararnamesiyle, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yürüttüğü esnada ilimiz valiliğine atanan Tahir Büyükakın, valilik binası önünde düzenlenen karşılama töreninin ardından makamındaki yerini aldı. 
Cuma namazının ardından görevi devralan Büyükakın makamında tebrikleri kabul etti. Daha sonra basın mensuplarıyla bir araya gelen Büyükakın, ayağının tozuyla önemli mesajlar verdi. 

3-254-(1).jpg
'BİLECİK'TE GÖREV YAPMAK ONUR KAYNAĞI'
Türkiye Cumhuriyeti'nde valilik görevinin kutsal bir makam olduğuna dikkat çeken Büyükakın, Bilecik'te valilik yapmanın ise onur ve kıvanç kaynağı olduğunu ifade etti. Kendisini ilimizde valilik görevine layık gören devlet erkanına teşekkürlerini sunan Büyükakın,"Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere, beni bu göreve layık gören devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyor, yüce milletimize ve büyük devletimize layıkıyla hizmet etme gücü ve ferasetini bizlere ziyadesiyle vermesini yüce Allahtan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı. 
'NAMUSUM VE ŞEREFİM ÜZERİNE SÖZ VERİYORUM'
Vali Tahir Büyükakın, atanarak geldiğimiz ilimize kendisini adeta adayacağını kaydederek,"Pazara kadar değil mezara kadar kalacak gibi; bir evladınız, bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz, bir amcanız gibi tüm gücümle Bilecik halkı için hizmet edeceğime namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum. Biz millete efendilik etmeye gelmedik. Biz gücünün üstünde hiçbir güç olmayan bu aziz millete hizmet etmeye geldik" şeklinde konuştu
VALİ BÜYÜKAKIN, İLK EMRİNİ VERDİ
Vali Büyükakın, basın toplantısının devamında, kamu görevlilerine ilk emrini verdi. Oldukça anlamlı ve sorumluluk içeren emrini şu sözlerle açıkladı:
"Şeyh Edebali hazretleri, Osman Gazi’ye nasihatnamesinde hizmet anlayışımızı en veciz şekilde ortaya koymuştur. Her kademedeki yönetici arkadaşlarıma ve tüm kamu görevlilerine ilk emrim, Şeyh Edebali hazretlerinin nasihatlarına sıkı sıkıya bağlı kalarak hizmet etmeleridir. Devlet halk için vardır. Halkın güvenliği, huzuru ve refahı için vardır devlet. Meşruiyetimizin kaynağı doğrudan milletin kendisidir. Varlık sebebimiz millettir. Milletin rızasıdır" dedi.

CEP TELEFONU NUMARASINI VERDİ
Kamu görevlilerinin vatandaşlara ulaşılabilir mesafede olması gerektiğini söyleyerek bununda ikinci emri olduğuna vurgu yapan Vali Büyükakın, kendi cep telefonu numarasını kamuoyu ile paylaştı. Büyükakın dikkat çeken bu hareketiyle ilgili şöyle konuştu:
"Bu ilde tek bir garip aç uyumayacak; tek bir yetim kendini sahipsiz hissetmeyecek; gecenin ayazında sokakta kimse kalmayacak; kimsesizlerin kimsesi olacağız, onları devletin şefkat kanatlarının altında koruyacağız.
Devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğimize ve anayasamızın temel değerlerine kasteden dahili hainlere ve harici düşmanlara karşı ise demir bir yumruk gibi olacak, yılmadan mücadele edeceğiz. Bu anlayış doğrultusunda yüce milletimizin hizmetinde olacağınızdan hiç kuşkum yoktur.

'7 GÜN 24 SAAT ARAYABİLİRLER'
Ulaşılabilir olmak yönetimde en fazla önemsediğim hususlardan biridir. Bu konuya azami hassasiyet göstermenizi bekliyorum. Ben daha önce görev yaptığım Kocaeli’de cep telefon numaramı twitter adresimden paylaştım. Hemşerilerime sadece ve gerçekten acil durumlarda ve şayet yetkili mercilere ulaşamıyorlarsa beni arayabileceklerini söyledim. Bu süre zarfında sadece ve sadece 5 arama aldım. İnanın tek bir kişi bile gereksiz yere aramadı. Burada da aynısını yapacağım. Gerçekten acil bir durum varsa ve yetkili mercilere ulaşamıyor iseler tüm Bilecikli hemşerilerim 0 532 572 11 11 numaralı telefondan 7 gün 24 saat arayabilirler" diye konuştu. 
SON OLARAK TEŞEKKÜR ETTİ 
Büyükakın, konuşmasının son bölümünü ise teşekküre ayırdı. Başta kendinden önceki Vali Süleyman Elban olmak üzere, ilimizde emeği geçen tüm vali ve diğer kamu görevlilerine teşekkür eden Büyükakın,"Gayret bizden, yardım Allahtandır. Rabbim kuruluş ve kurtuluşun şehri Bilecik’te hayırlı hizmetler yapmayı ve halkın rızasını kazanmayı nasip etsin" diyerek sözlerini tamamladı. 

4-078-(1).jpg

Bu haber toplam 2473 defa okunmuştur
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.