• BIST 121.475
  • Altın 294,762
  • Dolar 5,8926
  • Euro 6,5369
  • Bilecik 3 °C
  • Eskişehir 3 °C

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ

2014/520 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Bilecik ili, Bozüyük ilçesi, Yeniçepni köyü, Kumarmut mevkiinde, 213 parsel sayılı tarla vasfındaki taşınmazdır. Taşınmaz tapu kayıtlarında Bilecik İli, Bozüyük İlçesi, Yeniçepni Köyü, Kumarmut mevkii, 213 parsel nolu 10.850,00 m2 yüzölçümüne sahip, Tarla vasfındadır. 213 parselin incelenmesi: Taşımaz Yeniçepni Köyünün yaklaşık 1200m güneybatısında, arazi yoluna cephesi yoktur. Sürülmemiş ve boştur. Parsel düz, derin, taşsız, I. sınıf, makineli tarıma uygun olan, kuru şartlarda yörede yetişebilen her türlü tarım ürününün yetiştirilebileceği arazidir. Değerlendirme: Taşınmazın arsa değeri ile ilgili köy yerleşimlerindeki emsal alım satım değerleri, piyasa alım satım rayiçleri, köyün ekonomik durumu, taşınmazın köy içindeki mevkisi, konumu, parselin cepheleri, yüzölçümü göz önüne alınarak karşılaştırmaları yapılmış, m2 birim değerinin 10.000 TL/m2, olabileceği belirlenmiştir.

Yüzölçümü     : 10.850 m2 Hisse Payı : Tam

İmar Durumu : Bozüyük Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 19.02.2018 tarihli yazısında, Yeniçepni Köyü, 213 parsel sayılı taşınmazın imar planı sınırları dışında kaldığı bildirilmiştir.

Kıymeti           : 108.500,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir

1. Satış Günü : 14/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 12/09/2018 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri: Bozüyük Adalet Sarayı- Bodrum Kat Toplantı Satış Salonu Bozüyük/Bilecik

NOT : İhale anında sahte para kontrolü, para sayma ve ihale anında yaşanan aksaklıklar nedeniyle Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı"6352 Sayılı Kanun ile Değiştirilen İcra İflas Kanunun Uygulanması" konulu yazısı doğrultusunda Kasa İşlemleri bölümü 2. Bentte belirtilen "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflas dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile yada anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra iflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılmasına ilişkin yazı gereğince ihale teminatı olarak yatırılması gereken %20 nakit teminatın Müdürlüğümüzün Türkiye Vakıflar Bankası Bozüyük Şubesindeki TR290001500158007290495752 İBAN nolu Emanet kasa hesabına katımcının T.C.Kimlik numarası ile birlikte ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir. Katılımcıların ihale sırasında banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup, NAKİT TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tapu kaydında bulunan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere elektronik ortamda ve gazetede yapılan ilanın tebliğ edilemeyen ilgililere İİK'nun 127. maddesince tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/520 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.     BN  (94)

Bu haber toplam 8464 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Bozüyük Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 555 006 82 21