''Dijital Okuryazarlık Portalı'' projesinin açılışı yapıldı

''Dijital Okuryazarlık Portalı'' projesinin açılışı yapıldı

Bilecik Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosunca hazırlanan projenin açılışı yapıldı

A+A-

''Dijital Okuryazarlık Portalı'' projesinin açılışı yapıldı. Bilecik Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan program, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yayınlandı. 
Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu ile proje ortaklarının katıldığı açılış töreninde, üniversitenin ortak olduğu projenin 24 ay süre ile uygulanacağını anımsattı. 

dsc-1203.jpg
Üniversitenin Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar kapsamında 1 proje yürütücüsü ve 1 projede de proje ortağı olarak görev aldıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Beydemir, ''Hazırlanan portal üzerinden dijital okuryazarlık ve bilgi okuryazarlılığı, dijital kaynakların etkin kullanımı, sanal güvenlik, dijital ayak izi, teknoloji ve medya okuryazarlığı, 21. yüzyıl temel becerileri ve eğitim öğretim sürecinde kullanılabilecek dijital teknoloji araçları ile dijital vatandaşlık konularında proje ortaklarıyla işbirliği yapılacak. Proje kapsamında kitlesel açık kurs kaynakları ve eğitim öğretim içeriği sunan kaynaklar ile engelli bireyler için dijital okuryazarlık konularında içerikler çevrimiçi bir şekilde ulusal ve uluslararası düzeyde tüm yetişkinlerin hizmetine sunulacak.'' ifadesinde bulundu. 

dsc-1257.jpg
İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü İbrahim Bektaş da proje amacının sosyal yaşam, iş ve iletişim gibi hayatın her alanında yer alan bireylere, doğru ve güvenilir bilgilere ulaşma, elde ettiği bilgi ve belgeleri çözümleme, sorgulama, değerlendirme ve bireysel sorumluluklarının bir gereği olarak dijital okuryazarlık becerilerinin yöntem ve tekniklerini öğreten bir e-öğrenme platformu oluşturmak olduğunu bildirdi. 
Yerel ortakları Şeyh Edebali Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yurtdışı ortakları ise İspanya, Yunanistan, İsveç, Hırvatistan ve İngiltere'nin yer aldığı projenin tanıtımıyla ilgili koordinatör Pervin Köse'nin sunumunun ardından Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu ve BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Beydemir, proje ortaklarına sertifikalarını verdi.

Bu haber toplam 1240 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.