OSMANELİ HABER MUHABİRLERİ, BASIN KARTLARINI ALDI

OSMANELİ HABER MUHABİRLERİ, BASIN KARTLARINI ALDI

12 Ağustos 2016 tarihinde Osmaneli ilçesinde ilk kez günlük olarak yayın hayatına başlayan Osmaneli Haber Gazetesi personel yapılanmasında Basın Yayın...

A+A-

12 Ağustos 2016 tarihinde Osmaneli ilçesinde ilk kez günlük olarak yayın hayatına başlayan Osmaneli Haber Gazetesi personel yapılanmasında Basın Yayın alanında çalıştırdığı lisans mezunu muhabirler ile profesyonelliğini ortaya koydu. Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün kriterlerine göre basın kartı almaya hak kazanan Tuğba Tırpan ile Ramazan Düz’ün basın kartları kendilerine teslim edildi.
Bilecik’te, 28 yıllık gazetecilik tecrübesine sahip Sakarya Gazetesi Sahibi Şadi Erdal’ın oğulları Mücahid ve Mehmet Erdal’ın gazetecilik deneyimleri ile, Mehmet Erdal’ın sahipliğinde kurulan Osmaneli Haber Gazetesi, gazetecilik alanında çok kısa bir zamanda Osmaneli’de kendine yer edinerek herkesin takdirini kazanmayı başardı. Osmaneli Haber Gazetesinin bir yıl gibi kısa bir zamanda bugünlere gelmesinin en önemli faktörlerinden birisi de gazete çalışanlarının İletişim Fakültesi mezunu olarak, meslekte yeniliklere açık olmaları.
Osmaneli Haber Gazetesi’nin kuruluşuyla birlikte mesleki kariyerlerine başlayan Ramazan Düz ve Tuğba Tırpan, geçtiğimiz gün Basın Kartı sahibi oldular. Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olan Ramazan Düz ile Gazi Üniversitesi Halkla ilişkiler mezunu olan Tuğba Tırpan’ın, mesleklerinin daha ilk yılında basın kartı sahibi olmaları, Osmaneli Haber Gazetesi’nin çok kısa bir zamanda nasıl başarılı olduğunun bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Basın Kartını Yazı İşleri Müdürü Mehmet Erdem’in elinden alan Ramazan Düz, “Severek yaptığım gazetecilik mesleğimin daha ilk yılında Basın Kartı sahibi olmak benim için gurur verici bir olaydır. İnşallah Basın Kartı Sahibi bir gazeteci olarak bundan sonra da basın ahlak yasası ilkeleri çerçevesinde, tarafsız ve objektif olarak mesleğimi icra etmek nasip olur. Bana tahsil hayatımdan sonra gazetecilik mesleğinin kapılarını açan gazetemiz sahibi Mehmet Erdal’a ve yazı işleri müdürümüz Mehmet Erdem’e Erdallar Basın Kuruluşları duayeni Şadi Erdal’a ve Erdallar Basın Kuruluşları yöneticisi Mücahid Erdal’a teşekkür ediyorum” dedi.
Tuğba Tırpan’da, “Basın kartı sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Gazetecilik mesleğinde daha yeni olmama rağmen, bu kartın sahibi oldum. Basın Kartı sahibi bir gazeteci olarak uzun yıllar bu mesleğin içerisinde olup, daima doğruları yazıp objektif olarak hareket etmeyi Allah bizlere nasip etsin” dedi.

1-392.jpg


Bu haber toplam 3022 defa okunmuştur
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.