T.C.  BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ  2016/639 TLMT.  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ 2016/639 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ2016/639 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli...

A+A-

 

T.C.

BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ

2016/639 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri:Taşınmaz tapuda Bilecik İli, Bozüyük İlçesi, Çarşı Mah.Örenyakası Mevkii, 30.J3.c pafta, 762 ada, 9 parselde, 145 m2 zemine sahip müfrez arsa vasfındaki taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde Bodrum halinde tek katlı betonarme tabliyeli yığma bina mevcuttur. Taşınmaz İlçe merkezine ulaşım dolmuş veya özel oto mesafesindedir. Yakın çevresinde öğretim kurumu ve 2 katlı konut yapıları mevcuttur. Bodrum kattan ibaret olan yığma yapının dış cephesi sıvalı badanalı, çatısı ahşap otuma çatı, çatı örtüsü marsilya kiremit, ortak merdiven sahanlığı düz sıvalı badanalı, merdiven basamakları ve sahanlıkları kaplamasız beton olup, giriş kapısı demir doğramadır.Parsel yoldan geriye doğru inen eğimde olup ön yoldan yaklaşık 1 m subasman yüksekliği vardır. Kot farkından dolayı arka bahçe düşük kotta kalmaktadır. Konut olarak kullanılan Bodrum kat, giriş ve hol, 3 oda, 1 salon, Mutfak, Banyo, WC, arkada balkon bölümlerinden oluşmuş 103 m2 brüt, 80 m2 net inşaat alanına sahiptir. Bölümlerde tabanlar; hol, salon, odalar ahşap laminant, mutfak, banyo, WC ve balkonlarda seramiktir. Tavanlar; tüm bölümlerde sıvalı badanalı, duvarlar; Banyo, WC, seramik diğer tüm bölümlerde sıvalı badanalıdır. Mutfakta mermer tezgah ile altlı-üstü dolapları, banyoda, klozet, lavabo mevcuttur. Kapıları ahşap, pencereleri ısıcamlı PVC doğrama, doğalgaz kombi kalorifer ile ısıtılmakta olan konut ilçedeki tüm Belediye, Telekom, Elektrik, PTT, Doğalgaz hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazın, emsal alım satım değerleri, piyasa alım satım rayiçleri, mevkisi, konumu, ulaşım imkanları, inşaat teknik özellikleri, yapının mevcut durumu, bakımı, yıpranması gibi değer arttırıcı veya eksiltici unsurları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık birim fiyatları göz önüne alınıp karşılaştırmalar yapılarak 762 ada, 9 parsel nolu arsa vasfındaki taşınmazın arsa ve üzerindeki yapı ile birlikte toplam değeri 55.000.-TL dir.

Yüzölçümü: 145 m2     Arsa Payı :Tam   Kıymeti : 55.000,00 TLKDV Oranı : %1

İmar Durumu: Taşınmazın imar planında bitişik nizam 2 kata müsait konut yapı adasındadır.

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

 

1. Satış Günü : 18/04/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 24/05/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Adliye Binası Bodrum Kat. Satış Salonu BOZÜYÜK BİLECİK

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanın ilgililere tebliğ edilmemesi halinde İİK 127. maddesince elektronik ortamda ve mahalli gazetede yapılan ilanın tebliğ edilemeyen ilgilileretebliğ edilmiş sayılmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/639 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/02/2017  (BN 18)

                                                    Ali MERAL

                                             İcra Müdür Yardımcısı
                                                                                       181854 

Bu haber toplam 2841 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.