T.C. BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ2016/823 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-

T.C.

BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ

2016/823 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşımaz tapuda Bilecik İli Bozüyük İlçesi Yeni Mahalle, Cingiller mevkii, 30.K3.b pafta, 1047 ada, 4 parselde, 7322,16 m2 arsa alanına sahip 2 blok halinde, 9 katlı, Karkas bina ve arsası vasfındaki taşınmazda 31/5393 arsa paylı A blok, Bodrum kat 59 nolu bağımsız bölüm olan meskendir. Parsel üzerinde ayrı çatı altında, girişleri ayrı 2 adet blok mevcut olup Taşınmazın bulunduğu A blok, bodrum üzeri 8 katlı, betonarme karkas yapıdır.Konut olarak kullanılan A blok, Bodrum kat, 59 no lu daire, antre 1 salon, salonda mutfak köşesi, 1 yatak odası, Banyo+ WC bölümlerinden oluşmuş yaklaşık 85 m2 brüt, 51 m2 net inşaat alanına sahiptir. Bölümlerde tabanlar; antre, salon ve oda laminant parke, banyo+WC seramiktir. Duvarlar; Banyo+ WC, tavana kadar seramik diğer tüm bölümlerde saten sıvalı badanalı, Tavanlar; tüm bölümlerde sıvalı badanalıdır. Mutfakta köşesinde tezgah ile altlı-üstü dolapları, banyo+wc de lavabo, klozet, duş teknesi mevcut olup kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap amerikan, pencereleri ısıcamlı PVC doğrama olan konutun suyu, elektriği, kanalizasyonu, doğal gazı mevcut olup, ilçedeki tüm Belediye, Telekom, Tedaş, PTT, doğalgaz hizmetlerinden faydalanmaktadır. Doğalgaz saatinin olmadığı görülmüştür. Batı cephelidir. Taşınmazın arsa payı dahil toplam değeri 40.000.-TLdir.

Yüzölçümü : 51 m2Kıymeti : 40.000,00 TL KDV Oranı : %1

İmar Durumu : Taşınmazın; E=1,60, Hmaks=Serbest konut yapı adasındadır.

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 04/05/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 30/05/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Adliye Binası Bodrum Kat. Satış Salonu Bozüyük Bilecik

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanın ilgililere tebliğ edilmemesi halinde İİK 127. maddesince elektronik ortamda ve mahalli gazetede yapılan ilanın tebliğ edilemeyen ilgilileretebliğ edilmiş sayılmasına,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/823 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (BN 34)

 

                   Ali MERAL

          İcra Müdür Yardımcısı

                    181854

Bu haber toplam 4156 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.