TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ2017/315 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-

T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ

2017/315 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bilecik İli, Bozüyük İlçesi, Yeni Mahalle, Arıklar mevkii, 31.L4.c pafta, 430 ada, 21 parsel de 1.593 m2 arsa alanına sahip, bodrumu olan, 2 blok halinde, 4 katlı karkas bina ve arsası vasfındaki taşınmaz üzerindeki ana yapıda, B blok, 1. kat, 6 nolu bağımsız bölüm olan, 1/20 arsa paylı kat mülkiyetli meskendir.Tapu kaydında parselin Yeni Mahallede olduğu görülse de Bozüyük Belediyesince yapılan mahalle ve sokak isim yenilenmesinde parselin bulunduğu mahalle 4 Eylül Mahallesi olarak adlandırılmıştır. Taşınmaz1.593 m2 yüzölçümündeki arsa üzerindeki 2 blok halinde ana yapıların her biri bodrum üzeri 4 katlı betonarme karkas yapı olan taşınmazdır. B blok, 1. kat, 6 nolu bağımsız bölüm meskendir. Taşınmaz parsel ilçe merkezinin doğusunda, ilçe merkezine yaklaşık 2 km mesafede, Çevresinde ve 4-5 katlı konut olarak kullanılan apartman tipi binalar olan, İsmet İnönü Caddesine yaklaşık 50 m mesafededir. Bu cadde üzerinde alt katları işyeri üst katları konut olan 6 katlı yapılar ve yeni küçük sanayi sitesi mevcut olan konumda olup ilçe merkezine ulaşım dolmuş veya özel oto ile yapılmaktadır. B blok ana yapı, Bodrum üzeri 4 katlı betonarme karkas yapı olup zemin kat ve diğer katlarında her katta 3 daire olmak üzere toplam 12 daire mevcuttur. Yapının dış cephesi ısı yalıtımlı, sıvalı, badanalı, çatısı ahşap otuma çatı, çatı örtüsü marsilya kiremit, ortak merdiven sahanlığı sıvalı badanalı, merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer, bina giriş kapısı demir doğrama, tüm bağımsız bölümleri doğalgaz kombi ısıtmalıdır. Blokların önünde, yanlarında ve blok aralarında bahçe mesafeleri mevcuttur. Daire, giriş ve hol, 3 oda, 1 salon, Mutfak, Banyo, WC, iki adet balkon bölümlerinden oluşmuş, 135 m2 bürüt, 108 m2 net inşaat alanına sahiptir. Bölümlerde tabanlar; salon, odalar ahşap laminat, giriş, koridor, mutfak, banyo, WC ve balkonlarda seramiktir. Tavanlar; tüm bölümlerde köşeleri kartonpiyerli, saten sıvalı badanalıdır. Mutfakta mermer tezgah ile altlı-üstü dolapları, giriş holünde portmanto, banyoda, lavabo, klozet, duşkabin mevcut, Dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri ısıcamlı PVC doğrama olup kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.Konutun su, elektrik, doğalgaz aboneliği mevcut olup, arka bahçe (kuzey) ve Gençlik Caddesine (doğu) cepheli olmak üzere 2 cepheli, ilçedeki tüm Belediye, Telekom, Elektrik, PTT, doğalgaz hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın emsal alım satım değerleri, piyasa alım satım rayiçleri, ilçenin ekonomik durumu, taşınmaz parselin ilçedeki mevkisi, konumu, ulaşım imkanları, inşaat teknik özellikleri, yapının mevcut durumu, değer arttırıcı veya eksiltici unsurları, yıpranması, emlak piyasasındaki olumlu veya olumsuz etkiler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık birim fiyatları göz önüne alınıp karşılaştırmalar yapılarak 430 ada, 21 parsel nolu taşınmaz üzerindeki 1/20 arsa paylı, 1. kat, 6 bağımsız bölüm nolu mesken niteliğindeki taşınmazın arsa payı dahildeğeri 135.000.-TL dir.

Yüzölçümü : 108 m² Arsa Payı : 1/20 Kıymeti : 135.000,00 TL KDV Oranı : %1

İmar Durumu :Taşınmaz; 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında ayrık-ikiz nizam 5 kata müsait konut yapı adasındadır.

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 26/09/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 25/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri    : Bozüyük Adalet Sarayı Bodrum kat Satış Salonu Bozüyük Bilecik ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/315 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

Bu haber toplam 2209 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.