T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ  2014/520 ESAS  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ 2014/520 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ2014/520 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-

T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ

2014/520 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Bilecik ili, Bozüyük ilçesi, Yeniçepni Köyü, Yapraklı mevkii, 146 parsel 14.200 m² yüzölçümüne sahip tarla niteliğindedir. Taşınmaz Yeniçepni Köyünün 1 km doğusunda, Eskişehir-Bozüyük karayoluna 1000 m mesafede, kadastral yola sınırı yoktur. Halen üzerinde tarım yapılan, makineli tarıma elverişli IV.sınıf tarım arazisidir. Taşınmazın emsal alım satım değerleri, piyasa alım satım rayiçleri, ilçenin ekonomik durumu, taşınmazın ilçedeki mevkii, konum, ulaşım imkanları, parselin cepheleri, yüzölçümü, geometrik ve topoğrafik yapısı, imar durumu, ilçenin emlak piyasasındaki olumlu-olumsuz etkiler göz önüne alınarak değeri belirlenmiştir.

Yüzölçümü : 14.200 m²         Hisse Payı: Tam         Kıymeti : 71.000,00 TL

KDV Oranı : %18   İmar Durumu:İmar planı dışında kaldığı bildirilmiştir. Kaydındaki Şerhler:Tapu kaydında olduğu gibidir.

1.Satış Günü:06/06/2017 günü 10:00-10:05 arası  2.Satış Günü: 03/07/2017 günü 10:00-10:05 arası

Satış Yeri      : Bozüyük Adalet Sarayı Bodrum Kat Toplantı Satış Salonu- Bozüyük/Bilecik -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu tapu kaydında bulunan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere elektronik ortamda ve mahalli gazetede yapılan ilanın tebliğ edilemeyen ilgililere İİK'nun 127 maddesince tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/520 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.   BN(51)

Bu haber toplam 2781 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.