T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ  2017/32 ESAS  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ 2017/32 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ2017/32 ESASTAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri...

A+A-

T.C.BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ

2017/32 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Bilecik ili, Bozüyük ilçesi, Yeni Mahalle, Arıklar mevkii, 440 ada 5 parsel 353 m² yüzölçümüne sahip 2 katlı betonarme yığma bina ve arsası vasfındaki taşınmazda 1/2 arsa paylı, 1.kat, 2 nolu mesken niteliğinde bağımsız bölümdür. NOT: Tapu kaydında parselin Yeni Mahallede olduğu görülsede Bozüyük Belediyesince yapılan adres kayıt sistemi mahalle ve sokak isim yenilenmesinde parselin bulunduğu mahalle 4 Eylül Mahallesi olarak adlandırılmıştır. Taşınmaz parsel üzerindeki ana yapı yoldan 5 m bahçe mesafesinde bodrum üzeri 2 katlı yığma yapı olup bodrum katı mesken şeklinde düzenlenmiş, zemin kat ve 1.katta birer daire mevcuttur. Yapının dış cephesi sıvalı badanasız, çatısı ahşap oturma çatı, çatı örtüsü marsilya kiremit, ortak merdiven sahanlığı sıvalı badanalı, merdiven basamakları ve sahanlıkları seramik kaplama, bina gidiş kapısı demir doğramadır. 858 sokağa cephelidir. Ön yan ve arka bahçe mesafeleri mevcuttur. Çevresinde 4-5 katlı konutları mevcut olup taşınmazın ilçe merkezine ulaşımı dolmuş veya özel oto ile yapılmaktadır. Konut olarak kullanılan 1.kat, 2 nolu daire giriş, hol, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve balkon bölümlerinden oluşmuş yaklaşık 128 m² brüt, 102 m² net inşaat alanına sahiptir. Bölümlerde tabanlar; salon, odalar ahşap laminat, mutfak, banyo, wc ve balkonda seramiktir. Tavanlar; tüm bölümlerde sıvalı badanalı, duvarlar; bonyo, wc, tavana kadar seramik diğer tüm bölümlerde sıvalı badanalıdır. Mutfak bölümünde mermerid tezgah ile altı-üstü dolapları, banyoda duş teknesi, lavabo, klozet mevcut olup doğalgaz kat kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri ısıcamlı, PVC doğrama olan konutun suyu, elektriği, kanalizasyonu mevcut, ilçedeki tüm Belediye, Telekom, Elektrik, PTT, doğalgaz hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın, emsal alım satım değerleri, piyasa alım satım rayiçleri, ilçenin ekonomik durumu, taşınmazın ilçedeki mevkisi, konumu, ulaşım imkanları, inşaat termik özellikleri, yapının mevcut durumu, değer arttırıcı veya eksiltici unsurları, yıpranması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık birim fiyatları göz önüne alınıp karşılaştırmalar yapılarak değeri belirlenmiştir.

Yüzölçümü : 353 m²             Arsa Payı: 1/2               Kıymeti : 100.000,00 TL  KDV Oranı : %1                İmar Durumu:İmar planında ayrık ikiz nizam beş kata müsait konut yapı adasında kaldığı bildirilmiştir.

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.     Hisse Payı : Tam

1.Satış Günü:06/06/2017 günü 10:10-10:15 arası         2.Satış Günü: 03/07/2017 günü 10:10-10:15 arası

Satış Yeri : Bozüyük Adalet Sarayı Bodrum Kat Toplantı Satış Salonu- Bozüyük/Bilecik

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu tapu kaydında bulunan ve tebligat yapılamayan tüm ilgililere elektronik ortamda ve mahalli gazetede yapılan ilanın tebliğ edilemeyen ilgililere İİK'nun 127 maddesince tebliğ hükmündedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/32 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.   BN(52)

Bu haber toplam 3549 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.