• BIST 110.383
 • Altın 273,854
 • Dolar 5,8011
 • Euro 6,4759
 • Bilecik 12 °C
 • Eskişehir 9 °C

AK PARTİ, BAKKALCIOĞLU'NU TOPA TUTTU

AK PARTİ, BAKKALCIOĞLU'NU TOPA TUTTU

AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, Belediye Başkanı M. Talat Bakkalcıoğlu’na yönelik sert açıklamalarda bulundu. Bozüyük Belediyesi’nin 4 aylık performansını değerlendiren Hüsnü Ersoy, yeni yönetimin vizyon yoksulu olduğunu ifade etti.

Hüsnü Ersoy, gazetemize yaptığı yazılı açıklamada, M. Talat Bakkalcıoğlu’nu seçim vaadlerini yerine getirmeye davet etti. Belediye yönetiminin hizmet ve proje üretmeyen bir tutum sergilediğine dikkat çeken Hüsnü Ersoy, “Bozüyük Belediyesi’ni yönetme ve halkına hizmet etme yetkisiyle donatılan yeni anlayış, maalesef ki göreve geldiğinden beri sürekli yakınan, hizmet ve proje üretemeyen bir tutum içerisindedir” ifadelerini kullandı.

Hüsnü Ersoy ayrıca AK Parti teşkilatının Bozüyük halkının her zaman hizmetinde olduğunu belirterek, “Aziz millete hizmetten başka bir gayesi olmayan bizler, yapıcı eleştirilerimizle, Bozüyük halkımızın taleplerini dile getiren bir misyonla, Hakkı savunan bir anlayışla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Bozüyük için, Türkiye için halkımızla beraber olacağız ve çalışacağız” dedi.

AK Parti Bozüyük İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, ses getirecek açıklamasında şunları kaydetti:

“Bildiğiniz üzere 31 Mart yerel seçimlerinde Bozüyük Belediyesi‘nin yönetim yetkisi milletimizin takdiriyle, Cumhuriyet Halk Partisi’ne verilmiştir. Aziz milletimizin bu tercihini saygıyla karşılıyoruz. Halkımızın bu tercihi, millete hizmet siyaseti iddiasında olan bizler için daha çok çalışıp Bozüyük’e hizmet etme fırsatını tekrar kazanmak için bir motivasyon olmuştur.

Ancak Bozüyük Belediyesi’ni yönetme ve halkına hizmet etme yetkisiyle donatılan yeni anlayış, maalesef ki göreve geldiğinden beri sürekli yakınan, hizmet ve proje üretemeyen bir tutum içerisindedir.

‘VİZYON YOKSULLUKLARINI ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞIYORLAR’

İnsanımızın sosyal ve kültürel hayatının zenginleştirilmesi ve belediye çalışmaları anlamında hemşehrilerimizin desteğiyle ilçemizde iyi niyetlerle birçok projeye imza atmış bir önceki AK Parti Belediyeciğini anlayamayan yeni yönetim, sürekli olarak olayları çarpıtan bir anlayışla, “Vizyon Yoksulluklarını’’ örtbas etmeye çalışmaktadır.

120 gündür belediyeyi yöneten bu anlayış, hizmetlerin en iyisine layık Bozüyük’lü hemşehrilerimiz arasında maalesef bir heyecan oluşturamamıştır. Türkiye’de bütçe-gelir-borç oranı en sağlıklı olan belediyelerden birini devir aldığı halde bundan bile şikayet etmiştir.

"NAMUS SÖZÜNÜN GEREĞİNİ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ’

Bozüyük Belediyesinde en az 100 personel fazla diye beyanda bulundukları halde, aksayan belediye hizmetleri için ’’ personelimiz yeterli değil ‘’gibi ironik bir açıklama yapmışlardır. Görev yerleri farklı bir çok ‘’Emekçi Kardeşlerimizi’’ muvaffakatları alınmadan, başka görev yerlerinde görevlendirmişler, bu durumu neredeyse bir baskı unsuru haline getirmişlerdir. Bizler Bozüyük Belediye yetkililerini, CHP Genel Başkanı’nın ‘’Hiçbir insanın siyasi görüşünden dolayı işten çıkarılmayacağı, kazandıkları belediyelerde baskı, sendika değişimlerinin olmayacağı ve belediye emekçilerinin ücretlerinde artışlar yapılacağı’’ yönündeki  ‘Namus sözünün’  gereğini yapmaya davet ediyoruz.

‘MAĞDUR EDİLEN EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ’

Buradan şunu belirtmek isterim ki AK Parti Teşkilatları olarak belediye yönetimince mağdur edilen ve iş akdi feshedilen tüm emekçi kardeşlerimizin yanındayız. Sırf siyasi düşüncelerinden kaynaklı kaldıkları baskıları şiddetle reddediyoruz.

Bozüyük Belediye Başkanı Sn. Mehmet Talat Bakkalcıoğlu yaptığı bir basın açıklamasında önceki dönem belediye yönetiminin 250 yataklı, Bozüyük’ümüze doğrudan yapılan en büyük devlet yatırımı olma özelliğini taşıyan Bozüyük Devlet Hastanesinin kamulaştırmasının, Bozüyük Belediyesince yapılmasının doğru olmadığı yönünde bir söylemde bulunmuştur. Ben buradan kendisine şunu sormak isterim. Her platformda söylediğiniz gibi, ‘’Belediyeler kar amacı güden kuruluşlar değildir ‘’ 150 milyon TL’lik, üstelik halkımızın sağlığı için hizmet verecek bu elzem hastane yatırımı için siz 2 Milyon TL’lik kamulaştırma bedelini hastanenin bir an önce başlaması için, Bozüyük için karşılamaz mıydınız?

‘DEVLET KURUMU CİDDİYETİNE YAKIŞMAYACAK DAVRANIŞLAR SERGİLENİYOR’

Bozüyük Belediyesi yetkililerinin işbaşına geldikleri günlerin akabinde, Hal Camii inşaatının duvarına bir Devlet Kurumunun ciddiyetine yakışmayacak şekilde pankart astıklarını gördük. 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmesi Kapsamında sözleşme imzalayarak kamuya iş yapan yüklenicilerin, ekonomik şartlardaki değişimlerden dolayı mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlı çıkarılan Tasfiye Yasası uyarınca camiyi yapan yüklenici, maliyet artışlarından dolayı kanuni hakkı olan başvuruyu yapmış ve işi durdurmuştur. Devletin Kurumlarının incelemesi sonucu bu başvuru ya yerinde görülüp iş tasfiye olup  tekrar ihale edilecek ya da mevcut yüklenicinin işine devam etmesi sağlanacaktır. Konu bu kadar açıkken kamuoyunu bilgilendirme adı altında ve bir Devlet Kurumunun ciddiyetine yakışmayacak pankartları asarak amacınıza ulaşamazsınız.

Ayrıca Milletimiz biliyor ki AK Parti Hükümetleri, başladığı her projeyi en kısa sürede bitirip Türk Milleti’nin istifadesine sunan, bunun için en hızlı takvimi gerçekleştiren bir misyona sahiptir. Hiç şüphesiz en kısa zamanda bu projeyle ilgili çalışmalar tekrar başlayacaktır ve Bozüyüklü Hemşehrilerimizin hizmetine sunulacaktır.

‘PROJELERİNİZİ HAYATA GEÇİRMENİZİ BEKLİYORUZ’

Bozüyük Belediye Başkanı Sn. Mehmet Talat Bakkalcıoğlu'na buradan çağrımızdır; İlçemizin öncelikli ihtiyaçlarına göre derhal somut projeler üretin ve bunu bir takvimle paylaşın. Seçimlerden önce taahhüt ettiğiniz bedava su, AK Parti döneminde yapılan mahalle konaklarında gerçekleştirmeyi vadettiğiniz Çocuk kreşleri ve Anaokulları, dar gelirli vatandaşlarımıza cansuyu aile sigortası, amatör spor kulüplerimize her branşta destek (!) (Bayan voleybol takımı şampiyon olmuş Bozüyük Belediyesi İdmanyurdu Spor Kulübü’nü desteklediğiniz gibi!) biran evvel hayata geçirilebilecek vaadlerinizi de tüm Bozüyük’lü Hemşehrilerimizle birlikte bekliyoruz.

‘7/24 HALKIMIZIN EMRİNDEYİZ’

AK Parti Bozüyük İlçe Yönetimi, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz ve tüm AK Davanın Gönüllüleri olarak bu Aziz Millete hizmetten başka bir gayesi olmayan bizler, yapıcı eleştirilerimizle, Bozüyük Halkımızın taleplerini dile getiren bir misyonla, Hakkı savunan bir anlayışla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde  Bozüyük için, Türkiye için halkımızla beraber olacağız ve çalışacağız.

Türkiye’nin her bölgesinde AK Belediyecilik anlayışıyla, vizyoner duruşuyla, milletinin hadimi olan, yine vatandaşının teveccühüyle Türkiye’nin genel idaresini sağlayan AK PARTİ hükümetinin temsilcileri olarak, Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı’nın destekleriyle 7/24 Bozüyük’ün emrinde olacağız.

Milletin yetki verdiği herkes bahane değil,  iş ve proje üretmekle mükelleftir. Milletin Gönlünde taht kurmak için çok çalışıp, insanımızın hayatına dokunan projeleri Cenab-ı Hakk'ın izniyle hep birlikte hayata geçireceğiz.”

Kaynak: Kadir ERDAL
Bu haber toplam 3479 defa okunmuştur
 • Yorumlar 7
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • ALT GEÇİTE JENERATÖR YERLEŞTİRİLDİ12 Aralık 2019 Perşembe 17:04
 • ENERJİ KİMLİK BELGENİZ YOKSA İŞİNİZ ZOR12 Aralık 2019 Perşembe 16:41
 • TIRIN ÇARPTIĞI AYI TELEF OLDU11 Aralık 2019 Çarşamba 17:30
 • BOZÜYÜK'Ü GURURLANDIRDI11 Aralık 2019 Çarşamba 15:48
 • PROTOKOL İMZALANDI10 Aralık 2019 Salı 16:20
 • ESNAFTAN ÖRNEK DAVRANIŞ10 Aralık 2019 Salı 16:10
 • SENDİKALAR ZULME ‘DUR’ DEDİLER10 Aralık 2019 Salı 16:08
 • SEBZE YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ09 Aralık 2019 Pazartesi 17:41
 • TRAKTÖR ŞARAMPOLE DEVRİLDİ09 Aralık 2019 Pazartesi 13:29
 • BOĞAZİÇİ EKSPRES YENİDEN YOLLARDA09 Aralık 2019 Pazartesi 13:23
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Bozüyük Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : +90 555 006 82 21